Databáze českého amatérského divadla

Texty: Boskovice, Naboso, o souboru 2010 ex divadlo.cz

Gazdina roba aneb Lepší je shořet než vyhasnout
Informace z divadel, 20.4.2010

Dovolte, abychom Vás pozvali do Činoherního klubu na představení boskovického divadla Naboso. Druhá část Moravské trilogie Noci na rovinách. V pátek 30. dubna v 19.30 hodin.

ČINOHERNÍ KLUB UVÁDÍ:

Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2010 se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

divadlo NABOSO / Boskovice

Gabriela Preissová: GAZDINA ROBA

Gazdina roba aneb Lepší je shořet než vyhasnout. Klasický text Gabriely Preissové na pozadí tragického příběhu Kurta Cobaina. Druhá část Moravské trilogie Noci na rovinách.


Režie: Tomáš Trumpeš / Hudební spolupráce: Martin Nerud

Hrají: Eva Tajovská, Ondřej Pokorný, Jan Bařinka, Michal Griga, Libor Ždánský a Jaroslava Šimáková.

Inscenace boskovického divadla NABOSO Gazdina roba aneb Lepší je shořet než vyhasnout přenáší klasický text Gabriely Preissové do 90. let 20. století a protíná jej s tragickým osudem tehdejší ikony populární hudby – zpěvákem kultovní skupiny Nirvana Kurtem Cobainem. Výrazně zkrácený text se tak stává součástí postmoderního jevištního tvaru, zachován zůstává dialekt předlohy a vlastní jádro příběhu nešťastně zamilované krajčířky Evy, která stejně jako Cobain raději shoří, než aby vyhasla.

Divadlo NABOSO funguje v Boskovicích pod záštitou občanského sdružení JINAN a TJ Sokol od roku 2002. Inscenace Gazdina roba aneb Lepší je shořet než vyhasnout je druhou částí Moravské trilogie Noci na rovinách, ve které se NABOSO snaží v pevném konceptu trilogie zpracovat tři klasické hry moravského dramatu. První částí byla inscenace Maryša aneb Tenkrát v Divákách, závěr trilogie představuje inscenace Její pastorkyňa aneb Pusťte lásku dovnitř. V příští sezóně plánuje divadlo NABOSO uvedení všech tří her během jediného večera.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':