Databáze českého amatérského divadla

Texty: V Turnově jsme slavili se Čmukaři jejich třicetiny. J. Polehňa. Divadelní Hromada 2006 léto.

Kravská revue čili
V TURNOVĚ JSME S SLAVILI SE ČMUKAŘI JEJICH TŘICETINY
Abych toho nemusel tolik psát, vzal jsem si sebou diktafon a nahrál si několik gratulací.
Otázka: Co přejete Čmukařům ke třicetinám?
Odpověď:
Honza Merta: Ať vydržej!
Anna Přikrylová- Šefrnová: Já jim přeju, aby byli!
Petr Vydra: Ještě jednou tolik!
Alena Rodrová: Aby je líbaly múzy, kamkoli si řeknou!
Petr Mlád: Všechno nejlepší a dneska slaví anglická královna osmdesátiny, tak aby se té osmdesátky taky dožili.
Kateřina Čejková: Dalších třicet let. Stálé mládí a krásu a mnoho nápadů a to asi stačí. Že?
Petr Haken: Všechno nejlepší k narozeninám.
President Zd. Lindner: Já bych jim přál, aby se přejmenovali na "ŠMUKAŘE". Já totiž nevím, co to je Čmukaři...(pak jsme mu to dlouho "vysvětlovali" až dobrovolně pochopil, že ČMUK je krajový výraz pro bambuli).
Petr Záruba: Já jsem myslel, že jim budu přát dalších třicet let, ale teď si myslím, že aby vydrželi ještě aspoň tři sta let.
Pavla Kordová: Já přeju dalších několikrát třicet let.
Spojáček Liberec: Ať jejich sláva stále, stále, stále, stále, vzrůstá a vzrůstá.
Boďi Jaroměř: My jsme to vyjádřili na daru, který jsme jim přivezli. Je duben, jsou čarodějnice, tak jim přeji do dalších třiceti let úspěšný vzlet.
Vozichet Jablonec n.N.: Já jim přeji všechno, co jim tady ještě nikdo nepopřál, a tím to přeji, co nejvíc.
Pěkné co?
A pěkné to tam bylo. Začátek trochu nervózní, Čmukaři (Weissová, Ipser, Habaďura -Zemenová a j.h. Baron) nám dali dárek: premiéru zatím bezejmenného kusu na motivy povídek Pavla Trauba. Nechci hodnotit, ale až to někde budou hrát, běžte na to, je to obrovská sranda a Čmukaři zase zářili. Po premiéře vystoupili hosté: divadlo Kuba s Pletenými pohádkami (tedy s převzatým čmukařským představení), divadlo Poli s Bleším cirkusem (na výslovné přání Jardy Ipsera), Jarka Holasová s Kohoutkem a slepičkou a jako bonbónek na konec Dáda Weissová Jarda Ipser, tedy Čmukaři s Pidipohádkou. Pak se již na jeviště nahrnuli gratulanti a před oslavenci vytvořili barikádu darů. Celým večerem provázel a na oslavence prozrazoval různé intimnosti Petr Vydra. A jak to skončilo? Příjemnou a přiměřenou pařbou ve Slávii až téměř do ranního kuropění. To jsou fakta, která se dají přenést na papír. Sounáležitost, přátelská atmosféra, tolerance a přátelství se popsat nedají, to musí člověk prožít. A mě se to podařílo!
Jirka Polehňa
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':