Databáze českého amatérského divadla

Texty: BRŮČEK, Josef: 45. Skupovy Strakonice - Jak švec čerta ošidil

Horažďovice, Tyjátr - Jak švec čerta ošidil, r. Josef Chalupný.
Loutkáři z Horažďovic přivezli krásné historické loutky 75 cm na drátech. V původních kulisách zahráli ve třech obrazech pietně hru o ševci, který za peníze prodal svou duši. Když si měl čert pro ševce přijít –když opadalo listí ze stromů- pomohl Kašpárek. Na dubech listí přetrvá celou zimu až do jara, kdy vyraší lístečky nové. Celá jednoduchá hříčka je sice založená pouze na textu, ale Horažďovickým se povedlo loutkám vdechnout život. Především švec měl svou povahu nejen ve svém hlase, ale i v pohybu. Při setkání ševce s myslivcem v lese se divák bavil vedením loutky velice živého a zvídavého psa a vlastně mu ani moc nevadilo, že setkání je pouze „vata“, která prodlužuje obraz, ve kterém se švec setká s čertem.
Při tomto příjemném představení jsem si vzpomněl na inscenaci Upír LS Starost z Prostějova na LCH minulého roku a zamrzelo mě, že Horažďovické neposíláme (my porota) na letošní Chrudim alespoň jako druhé doporučení.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':