Databáze českého amatérského divadla

Texty: VAINDL, Ladislav: Za Bouchon dostali cenu všichni čtyři herci. Plzeňský deník 16. 3. 2010

Plzeň - Obrovské ovace, šest ocenění a nominace na národní přehlídku do Děčína. Tak úspěšná byla účast plzeňského divadla JakoHost na západočeské divadelní přehlídce ochotnických souborů v Horažďovicích. S komedií Ať žije Bouchon! nadchli divadelníci publikum i porotu.
0×video 0×audio 0×foto 0×komentářů 16.3.2010 15:48

Komedie o malém francouzském městě uspěla na přehlídce v Horažďovicích. Hrají v ní i Marie Muška Chmelíková a Markéta Žáková

„Když jsme ceny přebírali, byli jsme strašně dojatí. Plakali jsme štěstím, objímali se a fotili. Bylo to něco neuvěřitelného. Divadlo JakoHost existuje dva roky a hned napoprvé mělo takový úspěch... Vždyť je to zázrak,“ svěřuje se se smíchem představitelka jedné z rolí Marie Muška Chmelíková.

Velmi příjemnou kuriozitou pro soubor byl fakt, že kromě hlavní ceny a ceny za nejlepší režii se uznání poroty dočkali i všichni čtyři herci, kteří se na pódiu objevili. „Tomu, že dostane cenu režisérka Gábina Vašková, jsem věřila. Ale ty další... Jak se postupně ozývala ta jména, říkali jsme si, kdy se to asi zastaví,“ vypráví Chmelíková.

Čtyři ceny za herecké výkony byly podle ní jejich první ceny v životě. Tedy alespoň co se týče soutěžních přehlídek. „Já jsem v září dostala Sokolovskou čurdu za beznohého válečného veterána,“ dodává.

Představení hry francouzských autorů Jeana Della a Géralda Sibleyrasa provázely z publika výbuchy smíchu a při děkovačce se herci museli několikrát vrátit. Několik diváků jim dokonce připravilo ovace ve stoje. „To byli hlavně kolegové z některých souborů. Ale publikum bylo celkově skvělé. Hodně jsme rádi za to, že nás ocenili jak diváci, tak odborná porota. To nebývá moc časté,“ konstatuje. Potěšilo ji také, že na kolezích z ostatních divadel nebyla vidět žádná závist. „Všichni nám blahopřáli. Chodili za námi pak celý večer,“ rozplývá se.

Na úspěchu hry má podle ní velkou zásluhu její režisérka. „Je velmi svědomitá. Všechno má skvěle promyšlené. Kdykoliv se jí zeptám na radu ohledně postavy, kterou vytvářím, vždycky mi odpoví. A je vidět, že přesně ví, jak má která role vypadat,“ doplňuje divadelnice.

Představení Ať žije Bouchon bude v Plzni dvakrát k vidění v květnu. „Termín ještě přesně nevíme. Záleží, kdy budeme hrát v Děčíně. Tam se moc těšíme,“ doplňuje.

Z plzeňských divadel uspěl ještě DS Žumbera s hrou Hotel mezi dvěma světy v režii Kristiny Kohoutové. Cenu za herecký výkon získala Iva Svítilová a čestné uznání Ivana Malatová.

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':