Databáze českého amatérského divadla

Texty: LÁZŇOVSKÁ, Lenka: Sněhová a divadelní nadílka ve Vysokém - Muž sedmi sester. Amatérská scéna 2009, č. 6, s. 22 - 28.

Jaroslav Havlíček, Olga Šubrtová, Martin Glaser: Muž sedmi sester, Chvaletické divadlo Jen tak. Černá erotická komedie na motivy stejnojmenné povídky J. Havlíčka, v dějinách literatury vždy označované za freudovsky skandální, má až groteskní rysy, s nimiž pojednává vysoce aktuální téma. „Normální život je tak trapnej“, říká jedna z postav hry. Musíme jej tedy něčím naplnit, a to něčím hodně adrenalinovým, žijeme přece ve společnosti, v níž je všechno dovoleno a neexistují žádné hodnoty. Je pravda, že text má mnohá slabá místa, s nimiž si ani režisér Ivan Loněk neporadil (mám na mysli např. nemotivované jednání party, v níž je každý za sebe a najednou pomáhají jednomu z nich a další). Inscenaci, v níž díky slušným hereckým výkonům většiny ze sester, a také Jana Bureše v roli Škvora, nejlépe vycházejí scény svádění, by patrně prospělo větší prokreslení situací (divák dostává málo informací), a také jasná tečka. Z několika konců byl pro mě nejsilnější ten, kdy se aktéři obracejí na publikum s otázkou: „A co s tím uděláte?“ Autory napsané zkratkovité až klipové situace musejí být udělány přesně, jinak to není pravdivé, tj. uvěřitelné.

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':