Databáze českého amatérského divadla

Texty: Olomouc, Divadlo na cucky, Někdo přijde, Jon Fosse, inf. o inscenaci 2010

Divadlo na cucky, Jon Fosse: Někdo přijde
Informace z divadel, 11.1.2010

Divadlo na cucky: On a Ona unikají před lidmi do opuštěného fjordu. Chtějí být spolu, sami, pryč, daleko od lidí. Přepadá je však silné tušení, že někdo přijde.

On a Ona unikají před lidmi do opuštěného fjordu. Chtějí být spolu, sami, pryč, daleko od lidí. Přepadá je však silné tušení, že někdo přijde.

Hra současného norského dramatika je založena na minimalistickém jazyku a křehkých situacích, z nichž není úniku. Fosse patří mezi nejhranější severské autory, a značnou popularitu si vydobil především na německých scénách. Kromě svých komorních dramat napsal také román Melancholie, za který byl v r. 2001 nominován na prestižní Cenu Severské rady.

Režie inscenace se zhostil Jan Frič - jedna z nejvýraznějších osobností nastupující generace divadelníků.

,,Inscenace má funkční koncepci, představení plyne svižně a dobře graduje. Člověk by si snad odpustil schválnosti typu župánku s nápisem I love Ibsen nebo repliku pronesenou norsky. To jsou ale detaily. V Olomouci udělali představení, které ač pouze poloprofesionální aspiruje rozhodně na víc než jen na amatérské přehlídky." Karolína Stehlíková, iliterarura.cz

hrají: Petra Ševců, Tomáš Uher, Zdeněk Vévoda

scéna: Tereza Marková

dramaturgie: Jan Žůrek

režie: Jan Frič

Zdroj: zu.zanace.rna@centrum.cz
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':