Databáze českého amatérského divadla

Texty: Tejkl Josef, Elegie tyrolská, Klapý, Rádobydivadlo, 2009 - 2010

Poslední hru divadelníka Josefa Tejkla Elegie tyrolská uvidíte ve Filharmonii v Hradci Králové
redakce, 15.1.2010

Prestižní divadelní soubor Rádobydivadlo Klapý zahraje poslední hru horolezce, divadelníka
a výtvarníka Josefa Tejkla v královéhradecké Filharmonii v pátek 5. února od 19 hodin.

Josef Tejkl napsal tuto inscenaci na základě vlastní životní zkušenosti. Jak sám řekl, vytryskla z duše táty, zmučeného ztrátou milovaného syna. Pepa Tejkl vynikal skvělými pábitelskými texty a svědčí o tom i to, že text Elegie byl nominován na cenu Alfréda Radoka.

Hlavní postava Josef si je vědom své odpovědnosti za smrt syna, ale odmítá absurdní soudní obvinění. V zoufalém psychickém stavu a na pokraji sebevraždy se seznamuje s Marií, jejíž chápavé porozumění pro Josefovu bolest, mu pomůže překonat složité životní období. Nalézá znovu ztracenou víru v Boha a děkuje mu, že prozřel dříve, než stačil promarnit svou pozemskou pouť. Drama o vině a trestu, porozumění či ztrátě a znovunalezení víry uvádí Rádobydivadlo Klapý. Na posledním vystoupení diváci nadšeně tleskali ve stoje.

Prodej vstupenek je na místě hodinu před začátkem pořadu, v IC na Gočárově třídě a na stránkách www.hkpoint.cz. Zájemci najdou více informací na stránkách pořadatele www.dobredivadlo.cz. Sdružení DIVADLO uvádí oceněné amatérské inscenace každý měsíc v ADALU, ale umělci chtějí uspořádání jeviště „aréna“ a to jde pouze ve Filharmonii na hradeckém nábřeží.

Autor oslovil jeden z nejlepších amatérských souborů Rádobydivadlo Klapý, který se zaměřuje na citlivá témata a jde vlastní cestou. Již po sedmnácté vystoupili umělci Rádobydivadla na Jiráskově Hronově a to se ještě žádnému souboru nepovedlo.

Zdroj: info@dobredivadlo.cz
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':