Databáze českého amatérského divadla

Texty: ZEMANČÍKOVÁ, Alena: Wolkrův Prostějov ve znamení divadel poezie - Já Holden. Amatérská scéna 2009, č. 4, s. 25 - 26.

Já Holden karlovarského Studia Divadla Dagmar vypráví cestu hrdiny románu J.D. Salingera Kdo chytá v žitě jako iniciační příběh. Čtyři herci rozličného vzrůstu i typu jsou nejen všichni hlavním hrdinou, ale i vedlejšími postavami, jež mu osud pošle do cesty (včetně dívek). Herci Studia Divadla Dagmar jsou přesní ve výrazu, každý z nich si ve hře našel prostor pro vlastní osobnost, aniž by sebeméně porušil strukturu i význam celku. Hraje se téměř s ničím. Čtyři židle a pár běžných předmětů, a divák je stržen a spoluprožívá zásadní životní zlom mužského dospívání. Inscenace je přehledná, srozumitelná, zdrženlivě poetická, s výbornou, nenápadnou hudební linkou. Zvláštní cena poroty.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':