Databáze českého amatérského divadla

Texty: CHLUBNÝ, Jan a VYKOUPILOVÁ, Jarka: Přátelské setkání NA PRKNECH 2009 - Gazdina roba. Amatérská scéna 2009, č. 4, s. 45 - 46.

O poslední představení festivalu se postaralo Divalo Naboso z Boskovic, které přivezlo českou klasiku G. Preisové Gazdina roba. Další kus, kterým divadlo Naboso dokázalo, že mu dramaturgie není lhostejná, spíše naopak. Příběh ženy, která miluje nesprávného muže. Toho, který nejdřív slibuje společnou budoucnost a pak pod tlakem matky a manželky zbaběle na všechny sliby zapomene. Hru povyšoval skvělý hudební doprovod a zpěv (výborná Jarka Šimáková), jednoduchá a funkční scéna a vyrovnané herecké výkony. Propojení dávného příběhu nerovné lásky s tragickým koncem s hudbou i osudy lídra kapely Nirvana, nevyzněl přesvědčivě, přesto byly city i napětí dávkované s přesností hodinového strojku. Slzy se na konci zaleskly v očích mnoha divaček a nejen jich. Loňský úspěch souboru s představením Maryša se Na prknech letos zopakoval a Gazdina roba se stala jedním z vrcholů festivalu. (1. místo v hlasování diváků)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':