Databáze českého amatérského divadla

Texty: SCHEJBALOVÁ, Pavlína: Loutkové divadlo v regionech v sezóně 2008/2009 - Pražský Tajtrlík, Praha-Hostivař - O statečné princezně. Amatérská scéna 2009, č. 4, s. 38 - 44.

Čtvrté doporučení získaly děti paní Věry Dřevíkovské ze ZUŠ Hostivař z Prahy. Josef Lada, Věra Dřevíkovská: O statečné princezně. „Spojovacím článkem byla jednoduchost, přehlednost a radost ze hry. Soubor složený z deseti dětí ve věku 6–12 let. Spodové jednoduché loutky bez ovládání ručiček. Jednoduchá scéna, kdy se přehozením placatého výtvarného znaku přes paraván (např. kotel v pekle) změní místo dění. Tomu odpovídá i stylizace dialogů, omezených jen na to nejnutnější, aby děj mohl pokračovat. Ten byl velkou zkratkou známé pohádky naruby Josefa Lady o princezně, která šla vysvobodit Honzu z pekla. Zkratka to byla tak velká, že by se inscenace dala označit až za minimalistickou. Byla to ale od vedoucí zřejmě velmi dobrá volba – děti rozuměli své hře.“
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':