Databáze českého amatérského divadla

Texty: SCHEJBALOVÁ, Pavlína: Loutkové divadlo v regionech v sezóně 2008/2009 - Loutkářská přehlídka v Hradci Králové - Ve dvě na hruškách II. Amatérská scéna 2009, č. 4, s. 38 - 44.

Někdo, ZUŠ Jaroměř: Ve dvě na hruškách II. „Inscenace, v níž se velmi dobře snoubí jak původní a zcela seriózní téma (globální ohrožení světa, přelidnění, odvěké lidské ambice přemoci a přelstít smrt), tak samo scénické provedení. Loutkoherec hraje s malinkými loutkami na velké (v průměru měří cca 1 metr) zeměkouli, jež je připevněna na železné konstrukci a převodem lanka je napojena na vedle stojící bicykl, z něhož je možno šlapáním uvést zeměkouli do rotačního pohybu. S loutkami zachází velmi přirozeně, ačkoli jeho herectví je velmi osobité a pro věc zapálené, někdy na úkor přesnosti vedení loutek. Je to však možno vnímat jako koncepci inscenace, v níž se mu (jako stvořiteli) občas něco ne zcela vyvede a kdy mu občas něco odněkud upadne. Nezanedbatelné je však téma celé, velmi vyspělé inscenace, jejímž autorem je šestnáctiletý režisér-herec Jakub Maksymov (pod pedagogickým vedením J. Holasové).
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':