Databáze českého amatérského divadla

Texty: SCHEJBALOVÁ, Pavlína: Loutkové divadlo v regionech v sezóně 2008/2009 - Loutkářská přehlídka v Hradci Králové - Šnek. Amatérská scéna 2009, č. 4, s. 38 - 44.

V pořadí, v jakém o nich referujeme, byly doporučeny následující soubory se svými inscenacemi: Divadlo DNO Hradec králové: Šnek. „Pouličně laděné představení, jež je možno odehrát i v běžném divadelním prostoru. V punkově růžové náladě se před diváky všech věkových kategorií odvíjí až pohádkově rozverné podobenství, v jehož středu dlí rozložitý král požírající celou svou zemi, již před destrukcí nakonec spasí věčně hopsající holčička Emička. Velmi nápadité (a zároveň jednoduché) výtvarné řešení ve formě růžové spirály představující jak spleť dlouhých střev krále destruujícího svou zemi, tak jeho zemi samotnou.Výtečné herecké výkony (zejména Jiří Kniha v roli krále se šnekovitými střevy), dynamická hudba znějící ze zvukařské „kabiny“ vytvořené z dětského kočárku, interaktivní komunikace s diváky (megafony a hra mezi publikem), to vše dohromady skýtá pozoruhodnou inscenaci, která baví a zároveň nepostrádá silnou vnitřní ideu.“

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':