Databáze českého amatérského divadla

Texty: SCHEJBALOVÁ, Pavlína: Loutkové divadlo v regionech v sezóně 2008/2009 - Skupovy Strakonice - Jak Mecháček s Bedrníčkem potkali housenku. Amatérská scéna 2009, č. 4, s. 38 - 44.

44. Skupovy Strakonice (26.–28. 3. 2009)

Skupovy Strakonice představil porotce pan Jaroslav Ipser: „Úroveň byla srovnatelná s předchozími ročníky. V tomto převážně marionetářském kraji byla vloni sehrána dvě představení netradičním způsobem. Tohoto roku nic, samá klasika. Porota doporučila do širšího výběru na Loutkářskou Chrudim LS RADOST Strakonice s hrou autorky Heleny Kolaříkové Jak Mecháček s Bedrníčkem potkali housenku. Jde o text členky souboru, provedený marionetami v kombinaci s černým divadlem a luminiscencí. Pohádka je o dvou skřítcích, kteří najdou v lese zloději odhozenou exotickou housenku. Skřítci housence pomáhají a pátrají s hejkalem, sovou, kozou a dalšími, co je zač. V noci se housence zdají zářivé květinové sny (černé divadlo luminiscence). Sny jsou ale stále stejné, bylo by třeba každý nějak ozvláštnit. Text je také příliš mnohomluvný, informuje diváka o nepodstatných věcech. Ale hlavně: housence nehrozí žádné nebezpečí, všichni jsou na ni ňuňuňutititi. Přitom by text nepotřeboval moc, jen trochu škrtat, přepsat charaktery některých aktérů, trocha vtipu a je to! Nechť z kukly vzlétne Hvězda Orinoka. Jako obvykle u tohoto souboru, v inscenaci byly velmi dobré mluvičské i vodičské party.“
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':