Databáze českého amatérského divadla

Texty: SCHEJBALOVÁ, Pavlína: Loutkové divadlo v regionech v sezóně 2008/2009 - Turnovský drahokam - Za každým rohem Jeskyňka. Amatérská scéna 2009, č. 4, s. 38 - 44.

Na Loutkářskou Chrudim odtud byli nominováni turnovští Čmukaři s autorskou inscenací Za každým rohem jeskyňka. „Dvojice Dáda Weisová a Romana Zemenová hrají jeskyňky a ještě maminky pohádkových postav živě a ostatní postavy s maňásky za paravánem. Perfektně vše stíhají a jednotlivé postavy odlišují. Těmi pohádkovými postavami jsou Smolíček, Červená Karkulka a Jeníček s Mařenkou, kteří spolu kamarádí, a tak se pohádkové motivy prolínají. A to nejen mezi sebou, ale i se současnou realitou, kdy jsou jeskyňky vlastně pojišťovačkami a děti se projevují jako děti dnešní. I když sledujeme veškeré dění se zájmem, kdesi v pozadí se nám vnucuje otázka, jak to vlastně všechno je a zda se vše odehrává v pohádce, ve skutečnosti či ve fantazii dětí? Až v samotném závěru pochopíme, že hybatelem děje je Smolíček, který si všechno vymýšlí. Ale i přes tento drobný problém je inscenace přínosná jak kvalitním herectvím obou aktérek, tak neotřelým využitím známých pohádkových motivů.“
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':