Databáze českého amatérského divadla

Texty: FELZMANN, Rudolf: Radosti a strasti venkovských souborů aneb Josefodolské divadelní jaro 2009 - To byl Hockewanzel. Amatérská scéna 2009, č. 3, s. 29 - 30.

Divadelní spolek Havlíček Zákupy neučinil dobře, když ze svých tří současných opusů nedokázal vybrat nejlepší a hlavně nejvhodnější. A tak přijel s autorskou (J.M. Šimek) scénickou montáží To byl Hockewanzel. Vypravěčské pásmo s živými obrazy o panu arciděkanovi z Horní Police sice připomnělo trochu svéráznou historickou postavu, ale bez úsilí o dramatickou výstavbu. Ryze vzdělávací pořad, realizovaný pro lokální osvětovou potřebu při odhalení pomníku, nebylo možné posuzovat jako divadelní tvar.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':