Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Databáze českého amatérského divadla

Texty: RICHTER, Petr - podklad pro heslo DBČAD

Petr Richter – život a dílo

(Následující text sepsala při příležitosti Petrových pětašedesátin karlovarská novinářka Anička Fidlerová. Následují seznamy rolí a režií, rolí v Dagmaře a aktivit vagantových.

Když se Petr Richter v roce 1966 stal členem tehdejšího Divadelního souboru D3 ZV ROH Okresního osvětového domu v Karlových Varech, bylo mu dvaadvacet let. Partě divadelních nadšenců, která z podnětu Arnošta Kasala a manželů Honsových si umanula věnovat se divadlu ve svém volném čase, bylo ještě méně. Vznikla 25.listopadu 1961 a s různými obměnami trvá dodnes. Její dráha je poznamenána mnoha úspěchy, ale i nezdary a osudovými zvraty, vytrvalou přízní diváků i kolísavou podporou veřejných institucí.

V průběhu své divadelní existence sehrál soubor karlovarských ochotníků, který dnes nese jméno Divadelní studio D3, více než stovku inscenací. Posbíral neskutečné množství cen a uznání a své umění předvedl na desítkách jevišť doma i v zahraničí. Dnes má devatenáct členů.

Petr Richter se narodil v Praze 3.března 1944 a vychovávala jej střídavě babička a maminka. Brzy se přišlo na to, že dobře zpívá a že ho to ještě ke všemu baví. Stal se proto členem dětského sboru Bambini di Praga, vedeného Bohumilem Kulínským, kde to dotáhl až na sólistu. Rodina ale věděla, že tento krásný koníček ho neuživí, a proto šel Petr do učení. S výučním listem elektrikáře se ale nespokojil a vystudoval ještě průmyslovku. Sen o prknech, která znamenají svět, si zatím jen hýčkal v skrytu své mladé duše. Jeho čas měl teprve přijít.

Když se přestěhoval do Karlových Varů, vystřídal několik zaměstnání. Pracoval na vysílači, u vojáků, v teplárně a nakonec jako bezpečnostní technik ve výrobním družstvu Vřídlo. Když zjistil, že ve městě existuje amatérský soubor, jeho sen o divadle se opět hlásil o slovo. Přihlásil se a byl přijat. Za hru Pierra Gascara Ztracené kroky, v níž si zahrál svou první roli Viktora, získal soubor hlavní cenu na krajské přehlídce v Ostrově a současně postup do dalšího kola.

Drápek divadelního fandovství se zasekl a osud Petra Richtera byl zpečetěn. Od té doby dělil svůj čas mezi prací nutnou k obživě a divadlo, potřebné k životní harmonii. Princ v Kainarově Zlatovlásce, námořník (černoch!) v Kapce medu, John Dowd v Létě sedmnácté panenky, Kuba v Tylově Tvrdohlavé ženě, Policista ve hře Hermana Heyermanse Loď jménem Naděje, která se s velkým úspěchem hrála na Hronově, to byly Petrovy první divadelní krůčky a kroky.

Do dnešních dnů sehrál kolem padesáti rolí v inscenacích her klasiků i současných autorů, které vždy svědčily o promyšlené dramaturgii cílevědomého souboru. V inscenaci Zpěvy sladké Francie, kde se uvedl jako zpěvák s kytarou a podílel se také na hudební spolupráci, uplatnil Petr Richter i své muzikální nadání. Jeho postava Strýčka v Ondráčkově režii Schmidovy hry Třináct vůní, nastudované v roce 1981, měla svůj podíl na pronikavém úspěchu celého kolektivu. Dostal se s ní nejen do Hronova, ale i na přehlídku do Saarbrükenu.

Hronov přivítal Déčko i v roce 1989, kde se pochlubilo inscenací hry Daniely Fischerové Hodina mezi psem a vlkem. Slova chvály si opět odnesl i Petr Richter jako Francois Villon.

A jsme v současnosti, kdy vede soubor Anna Ratajská. Herecké umění Petra Richtera už dozrálo a interpret zvládá role vážné i komediální, hlavní i takové, kterým musí a také umí pro jejich malý rozměr dodat velkou přesvědčivost. Je to mimo jiné Filostrato v Moru, Artur Herman ve Smolařích a pohádkový Král Tonemám První. Neobejde se bez něho ani hra Hořící žirafy, Gombárův Hugo Karas či Drdovy Hrátky s čertem. Potlesk si zasloužila i jeho poslední role, doktor Bartolo v Nejbláznivějším dnu.

Svůj divadelní sen si Petr Richter naplňuje nejen jako herec, ale zaujala ho i režie. V letech 1981 – 1983 absolvoval režijní školu Svazu českých divadelních ochotníků a každoročně se účastní jako frekventant Klubu režisérů Krakonošova divadelního podzimu ve Vysokém nad Jizerou. Jako režisér už má na kontě nastudování devíti her, mimo jiné Zosčenkova Nepodařeného dne, Daňkova Kulhavého mezka či Pinelliho Zlatou blechu. Spolu s Annou Ratajskou režíroval i svůj vlastní text Kdo je chytřejší. Často se podílí na inscenacích jako autor hudby.

Jméno Petra Richtera se objevuje v recenzích denního i odborného tisku a v hodnocení porot. Zde jen několik ukázek:

„Řada výkonů – Jiří Hnilička, Jana Franková, Petr Richter, Jiří Hlávka – snese profesionální měřítka…“
(Šotola – Potužil: Kuře na rožni. Zpravodaj 53. Jiráskova Hronova 1983)

„Inscenace Déčka je postavena na výkonu dvou hlavních „hvězd“ souboru, Petra Richtera ve dvojroli Bořivoje a jeho syna Vitislava a Jiřího Hlávky jako poustevníka Ivana, výkonu, který by snesl i profesionální měřítka…“
(František Nepil: Noc a skála – Jiří Linhart: Karlovarské noviny 25.3.1994)

„Hru v podání Karlovarského D3 lze považovat za původní tvorbu. Dramatizátor Petr Richter se inspiroval povídkou Jana Wericha Tři sestry, ale vyznění hry je jiné… Richter zasazuje dění do období velikonoc, a tak i závěrečný výprask nahradí něžnější pomlázka. Kvalita inscenace ovšem není v dovyprávění příběhu, ale v rozehrání situací. Režisérská dvojka Ratajská – Richter … a všichni dohromady vytvořili vyrovnaný herecký tým… Vzniklo tak představení, které má esprit, spád a humor…“
(Petr Richter: Kdo je chytřejší –
Marie Caltová: Rakovnický dráček. Amatérská scéna 2000)

„Oba hlavní představitelé, Petr Richter jako Don Quijote a Jiří Hnilička v roli Sancha Pansy spolu s dalšími …… se v intencích režie nesnaží dát divákovi návod, jak se svým „kichotstvím“ naložit. Nechávají na něm, aby si sám zkusil odpovědět na otázky v inscenaci kladené….“
(Vladimír Havlík: Don Quijote – Anna Fidlerová: Každý jsme tak trochu Donem Quijotem. Karlovarské noviny 24.2.1999)

„Karlovarští se zasloužili o dobrý vstup do letošní národní přehlídky svou snahou o poctivé zápolení s neprozkoumanými cestami divadla a nasadili hned v úvodu vysoké měřítko amatérské divadelní dramaturgie…“
(Julius Šaltenis: Utíkej, Smrtko, utíkej – 55.Jiráskův Hronov, Závěrečné slovo odborné poroty)

„Na souboru, který má vcelku velmi dobrou hereckou úroveň, je sympatické, že poskytl řadu příležitostí novým tvářím včetně debutujícího režiséra Petra Richtera.“
(Zpravodaj Jiráskova Hronova 1985)

Tolik jen stručně o naplněném divadelním snu Petra Richtera. Dalo by se o tom napsat mnohem víc, například o jeho účasti na „vakantech“, o spolupráci s profesionálním Divadlem Dagmar a mnoha dalších aktivitách tohoto neúnavného nadšence. Ponechme však místo jiným lidem s jinými znalostmi a názory.

Anna Fidlerová



Jedna z prvních rolí (v době základní vojenské služby v Bratislavě)
Divadelný súbor v Rovinke, Slovensko - Jozef Hollý: Kubo. Premiéra 1964, režie Jozef Sudora a Adam Štecko


Role v DS D3 Karlovy Vary 1966-2009

Pierre Gascar: Ztracené kroky. Premiéra 15.4.1966, režie Miloš Honsa – role: Viktor
- hlavní cena na 4. krajské divadelní přehlídce v Ostrově
- účast na mezikrajové přehlídce 9. divadelní máj v Krnově
- účast na přehlídce v Kralovicích

Miloš Honsa: Pohádka o Honzovi. Premiéra 19.2.1967, režie Miloš Honsa – role: Honza

Josef Kainar: Zlatovláska. Premiéra 3.11.1967, režie Miloš Honsa – role: Princ

Shelagh Delaneyová: Kapka medu. Premiéra 1.11.1969, režie Miloš Honsa – role: černý námořník

Ray Lawler: Léto sedmnácté panenky. Premiéra 18.9.1971, režie Miloš Honsa – role: John Dowd
- účast na krajské divadelní přehlídce v Mariánských Lázních
- účast na 2. divadelní přehlídce v Radnicích

Josef Kajetán Tyl: Tvrdohlavá žena. Premiéra 15.4.1972, režie Marie Honsová – role: pacholek Kuba
- účast na XXV. Klicperově Chlumci

Herman Heyermans: Loď jménem Naděje. Premiéra 16.2.1973, režie Miloš Honsa – původní role: Barend Wermeer, role na Jiráskově Hronově: policista
- účast na 4. divadelní přehlídce v Radnicích
- účast na 43. Jiráskově Hronově

Karla Voglová: Pasáček vepřů. Premiéra 3.11.1974, režie Marie Honsová – role: Princ
- cena za herecký výkon na Krajské přehlídce souborů hrajících pro děti v Ostrově

Eva Sadková: Civilní spor. Premiéra 31.1.1975, režie Vlastimil Ondráček – role: Obhájce
- hlavní cena a cena diváka na krajské přehlídce v Kraslicích

Vlast.Novák, Stanislav Oubram: Vodník Mařenka. Premiéra 7.6.1975, režie Marie Honsová – role: vodník Mařenka
- cena za herecký výkon na Krajské přehlídce souborů hrajících pro děti v Sokolově

Zpěvy sladké Francie. Premiéra 12.11.1975, režie Vlastimil Ondráček – zpěvák s kytarou
- kromě uvedené role také hudební režie

Alexej Arbuzov: Romance ve třech. Premiéra 6.12.1977, režie Vlastimil Ondráček – role: Leonidik

Jan Makarius: Smrt obchází Dianu. Premiéra 28.3.1978, režie Jiří Hlávka – role: Garrett
- účast na 15. Sládkově Zbirohu

V.Novák, S.Oubram: O Honzovi a víle Verunce. Premiéra 10.6.1978, režie Vlastimil Ondráček – role: Honza
- hlavní cena na Krajské přehlídce souborů hrajících pro děti v Sokolově

W W: Balada z hadrů. Premiéra 2.12.1978, režie Jiří Hlávka – role: Georges, ras
- premiéra na Divadelní přehlídce přátelství v Nejdku
- hlavní cena na Krajské přehlídce vyspělých amatérských souborů v Horažďovicích
- účast na 16. Sládkově Zbirohu
- účast na 8. divadelní přehlídce v Radnicích

Božena Fixová: Kterak se o princeznu čert pokoušel. Premiéra 14.4.1979, režie Jiří Hnilička a Vlastimil Ondráček – role: Alfonc Barnabáš, čert

V.Novák, S.Oubram: O zlatém klíčku, stříbrném klubíčku a měděné píšťalce. Světová premiéra 6.10.1979, režie Jiří Hlávka – role: Šetek
- účast na 26. Hronovském dětském jaru

Bratři Čapkové: Ze života hmyzu. Premiéra 12.1.1980, režie Jiří Hlávka – role: motýl Felix, Parazit, Vojevůdce žlutých mravenců, Slimák
- uvedení na oblastní přehlídce v Lokti
- účast na přehlídce v Mýtě
- hlavní cena na přehlídce v Horažďovicích
- hlavní cena na mezikrajové přehlídce v Táboře
- účast na 17. Sládkově Zbirohu
- účast na 9. divadelní přehlídce v Radnicích
- hostování na Krajské divadelní přehlídce vesnických a zemědělských souborů Jihočeského kraje ve Volyni
- účast na Bratislavském kulturním létě

Pavel Grym: Bubáci. Premiéra 21.6.1980, režie Vlastimil Ondráček – role: Povídálek, čert Kraťas, Šnytlik
- účast na 6. národní přehlídce souborů hrajících pro děti v Ostravě-Porubě – cena za invenční ztvárnění pohádky
- účast na festivalu XXX. Tylova Kutná Hora
- účast na Bratislavském kulturním létě

Federico S.Inclán: Julie umírá každou noc. Premiéra 20.1.1981, režie Jiří Hlávka– role: Fernando
- účast na oblastní přehlídce ve Františkových Lázních
- účast na 17. Sládkově Zbirohu
- účast na Bratislavském kulturním létě
Jan Schmid: Třináct vůní. Premiéra 3.2.1982, režie Vlastimil Ondráček – role: Strýček
- kromě uvedené role také hudební spolupráce
- inscenace byla součástí předplatného v divadle v Třebíči
- z národní přehlídky v Prachaticích přivezen Štít města Prachatic
- hlavní cena na Žlutickém divadelním létě
- účast na XIX. Sládkově Zbirohu
- účast na Radnické divadelní přehlídce
- účast na XXVI. Libochovickém divadelním létu (hlavní cena a cena za angažovanou inscenaci )
- účast na Festivalu přátelství ve Volyni
- účast na FEMAD v Poděbradech
- hlavní cena na přehlídce v Horažďovicích
- účast na 52. Jiráskově Hronově
- účast na přehlídce v Saarbrückenu, Německo

Jiří Šotola, Zdeněk Potužil: Kuře na rožni. Premiéra 26.1.1983, režie Anna Franková – role: Lukášek, hrabě Valdštejn, falckrabě Sylkfrid
- hlavní cena na oblastní přehlídce ve Františkových Lázních
- hlavní cena na krajské přehlídce v Horažďovicích
- účast na národní přehlídce v Prachaticích
- účast na 53. Jiráskově Hronově
- účast na Bratislavském kulturním létě

V W: Kat a blázen. Premiéra 29.6.1983, režie Jiří Hlávka – role: Gaspar Radůzo
- na přehlídce v Horažďovicích cena divácké poroty
- na přehlídce v Horažďovicích cena za herecký výkon
- účast na XX. Sládkově Zbirohu
- účast na Bratislavském kulturním létě

Jiří Hlávka: Jak odešli z pohádky. Premiéra 27.11.1983, režie Jiří Hlávka – role: klaun Ferda

Vladimír Majakovskij: Horká lázeň. Premiéra 25.4.1984, režie Vlastimil Ondráček – role: soudruh Pobědonosikov

Josef Kainar: Zlatovláska. Premiéra 17.3.1985, režie Vlastimil Ondráček – role: Princ

Josef Kovalčuk: Komedie o strašlivém mordu ve Sviadnovské hospodě L.P. 1715 aneb Ondráš. Premiéra 6.5.1985, režie Hana Franková – role: Opovědník, Hrabě, zbojník Jura Vojtek

Oldřich Daněk: Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo. Premiéra 8.1.1986, režie Jiří Hlávka – role: Theukros, syn soudce z Rhodu Jean Froissart, písař
- hlavní cena přehlídky jednoaktových her SČDO Plzeňská aktovka (Příběh uherský)
- účast na národní přehlídce jednoaktových her v Želči u Tábora

Jiří Suchý, Ferdinand Havlík: Dr.Johan Faust, Praha II, Karlovo nám.40. Premiéra 29.4.1987, režie Vlastimil Ondráček– role: Dr. Johan Faust
- účast na 1.přehlídce souborů SČDO ve Štramberku

Karel Čapek: Jak se dělá divadlo. Premiéra 19.11.1988, režie Vlastimil Ondráček – role: Jiří Daneš a další postavy
- hlavní cena na krajské přehlídce jednoaktovek Plzeňská aktovka
- hlavní cena na národní přehlídce jednoaktovek v Želči u Tábora
- účast v off-programu 58. Jiráskova Hronova

Daniela Fischerová: Hodina mezi psem a vlkem. Premiéra 16.6.1989, režie Vlastimil Ondráček – role: Francois Villon
- hlavní cena na přehlídce v Horažďovicích
- cena za herecký výkon v Horažďovicích
- účast na 60. Jiráskově Hronově

Otakar Starý: Pekelný mariáš. Premiéra 16.12.1989, režie Jiří Hlávka – role: čert Miglajs

V W: Pěst na oko. Premiéra 20.3.1991, režie Jiří Hlávka – role: Ředitel divadla, První pěšák, První vystěhovalec Bulva, hostinský

Marie Křepelková: Filuta Pepino. Premiéra 29.5.1993, režie Jiří Hlávka – role: Filuta Pepino
- kromě uvedené role také hudební spolupráce
- účast na Radnickém dráčku
- účast na národní přehlídce Popelka Rakovník
- cena za herecký výkon na přehlídce Popelka Rakovník 1993
- účast na FEMAD v Libici nad Cidlinou

František Nepil: Noc a skála. Premiéra 17.2.1994, režie Vlastimil Ondráček – role: Bořivoj, Bořivojův syn Vitislav

Pavel Grym: Bubáci. Premiéra 2.6.1996, režie Vlastimil Ondráček – role: Povídálek

Oldřich Daněk: Čtyřicet zlosynů a jedno neviňátko. Premiéra 6.3.1998, režie Anna Ratajská – role: Šlechtic
- hlavní cena na přehlídce v Horažďovicích

Vladimír Havlík: Don Quijote. Premiéra 19.2.1999, režie Anna Ratajská – role: Don Quijote

Lev Blatný: Smrt na prodej. Premiéra 25.2.2000, režie Anna Ratajská – role: Kamelot

Oldřich Daněk: Příběh flanderský. Premiéra 18.11.2000, režie Jiří Hlávka – role: písař Jean Froissart

Karel Tachovský: Mor (Boccacciovské variace). Premiéra 7.6.2002, režie Anna Ratajská – role: Filostrato
- hlavní cena na přehlídce v Horažďovicích
- v Horažďovicích cena za herecký výkon
- účast na 73. Jiráskově Hronově
- hostování na přehlídce vesnických souborů Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou
- účast na přehlídce v Martině, Slovensko

J. R. Pick: Smolaři. Premiéra 27.2.2004, režie Anna Ratajská – role: Artur Herman, káva

Helena Lisická, J. M. Bourek: Ženich pro čertici. Premiéra 6.3.2005, režie Anna Ratajská – role: Král Tonemám První
- kromě uvedené role také autor hudby k inscenaci
- účast na přehlídce divadla pro děti v Radnicích
- účast na FEMAD v Libici nad Cidlinou
- účast na Sokolovské čurdě

Ludvig Holberg: Jeppe z Vršku. Premiéra 17.6.2005, režie Anna Ratajská – role: Jakub, hospodský
- kromě uvedené role také autor hudby k inscenaci

David Drábek: Hořící žirafy. Premiéra 2.2.2006, režie Petra Kohutová – role: hlas ampliónu

Miroslava Exnerová: Jak se Yburan nudil. Premiéra 17.9.2006, režie Miroslava Exnerová – role: Yburan
- kromě uvedené role také autor hudby k inscenaci
- účast na přehlídce divadla pro děti v Radnicích
- cena dětského diváka v Radnicích

Dodo Gombár: Hugo Karas. (Hráno ve slovenském originále.) Premiéra 23.2. a 2.3.2007, režie Anna Ratajská – role: Dedko, Poštár (Anjel)
- účast na krajské přehlídce Divadelní Třebíč/Divadelní Děčín
- účast na Sokolovské čurdě

Jan Drda: Hrátky s čertem. Premiéra 13.1.2008, režie Anna Ratajská – role: Martin Kabát, vysloužilý voják
- hostování na přehlídce divadla pro děti v Radnicích
- účast na přehlídce v Horažďovicích
- účast na FEMAD v Libici nad Cidlinou

Peter Turrini: Nejbláznivější den. Premiéra 6.6.2008, režie Anna Ratajská – role: doktor Bartolo
- účast na Sokolovské čurdě
- hostování na přehlídce vesnických souborů Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou
- vítězství na krajské přehlídce v Horažďovicích, nominace na účast v celostátní přehlídce Divadelní Děčín 2009

Role v Divadle Dagmar Karlovy Vary 1994-2009

Jukjó Mišima: Břímě lásky (aktovky moderních japonských her nó Břímě krásy a Dívka s vějířem). Premiéra 17.6.1994, režie Michal Przebinda – role: Jošjo, mladý muž

Tennesse Williams: American Blues (Cosi nevysloveného.) Premiéra 8.5.1999, režie Hana Franková – role: Manžel

Pašije (Drama Jednoho údělu). Premiéra 6.4.2004, režie Hana Franková – role: Šimon, Pilát Pontský

Alexander Mikoláš: Tie Break. Premiéra 16.4.2008 , režie Alexander Mikoláš – role: První vyšetřovatel

Iva Procházková: Soví zpěv. Premiéra 29.11.2008, režie Hana Franková – role: Schmidt, Děda, Dittmann, Doktor

Matěj Samec: Sbal psa a vypadni. Premiéra 19.2.2009, režie Hana Franková – role: Muž



Režie v Divadelním studiu D3 Karlovy Vary

Iva Peřinová: Pohádky na draka. Premiéra 6.6.1982 v K-klubu

Saulius Šaltenis: Utíkej, Smrtko, utíkej! Premiéra 27.2.1985 v K-klubu
- absolventské představení Režijní školy SČDO (1981-1984)
- zahájení přehlídky 55. Jiráskův Hronov

František Hromada: Ptačí hlava a srdce. Premiéra 23.1.1988 v K-klubu

Kramářské písně. Premiéra 20.7.1990 na karlovarské Lázeňské kolonádě
- účast v off-programu 60. Jiráskova Hronova
- uvedení na velmi veselém mělnickém vinobraní
- účast na Krakonošově divadelním podzimu ve Vysokém nad Jizerou

Michail Zoščenko: Nepodařený den – Svatba. Premiéra 18.10.1995 v divadle Motýl
- účast na přehlídce v Horažďovicích (Petr v pojízdném křesle se zlámanou patou )
- v Horažďovicích ceny za herecký výkon Marcela Hlávková a Láďa Fíman

Oldřich Daněk: Kulhavý mezek. Premiéra 7.12.1996 v divadle Kapsa
- účast na přehlídce Divadelní Třebíč – cena za herecký výkon pro Jiřího Hlávku

Petr Richter: Kdo je chytřejší. Premiéra 7.5.2000 v divadle Kapsa, spolurežie Anna Ratajská
- hlavní cena na přehlídce Radnický dráček
- účast na Národní přehlídce Popelka v Rakovníku

Tulio Pinelli: Zlatá blecha. Premiéra 2.11.2001 v LD Tosca

Iva Peřinová: Pohádky na draka. Premiéra 6.4.2003 v divadle Husovka
- kromě režie také hudba k inscenaci

Michel de Ghelderode: Tři herci, jedno drama. Premiéra 10.4.2009 v divadle Husovka

Účast na vagantovém putování
1987 - Liberk
Jiří Tibitanzl: Pohádky z Krakonošovy zahrádky. Premiéra 4.8.1987

Pohádky z Krakonošovy zahrádky odváží soubor do nové oblasti vagantu. Seznámení s partou prima kamarádů z Liberka na Rychnovsku je základem trvalého přátelství. Obec Liberk a jeho okolí mladým lidem učarují a ti zapouští pevné kořeny. I koně jsou!
(Almanach DS D3 1961-1996)

1988 – Andělská hora
Snaha páně Ondráčka převést vagantové představení na klasické jeviště. Neúspěšná. Vagantové pohádky jsou prostě příliš „chudé“. Tak alespoň…

27.srpna 1988. Obec Andělská Hora oslavuje 500 let svého trvání. Při oslavách nechybí Déčko se svým programem pro děti Pohádky z Krakonošovy zahrádky v režii Petra Richtera. Soubor přijel s vagantovým vozem taženým koňmi až z Březové.
(Almanach DS D3 1961-1996)

1989 – Liberk
27.července až 3.srpna 1989. Čtyři představení Pohádky z Krakonošovy zahrádky v režii Petra Richtera jsou odehrány na Vagantu opět v okolí Liberka.
(Almanach DS D3 1961-1996)

Pravděpodobně někdy v této době si „vaganťáci“ ujasňují, že na jednom místě s jedním titulem nebudou slavit úspěchy věčně. A tak se začal zpočátku titul obměňovat každého roku, posléze pak – po roce 2002 – střídat místa vagantového putování.

1990 – Liberk
Jan Werich: Komedie o chytrosti. Premiéra 31.7.1990, režie Petr Richter.

1991 - Liberk
Petr Richter – Jiří Burián: Tři rudá brka náčelníka Vševěda. Premiéra 30.7.1991, režie Petr Richter role Převozník

1993 – Liberk
Marie Křepelková: Filuta Pepino. Premiéra červenec 1993, režie Jiří Hlávka (převzato z pravidelného repertoáru), Petr Richter v titulní roli

1995 – Liberk
Oldřich Daněk: Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo. Premiéra 15.7.1995, režie Jiří Hlávka (převzato z pravidelného repertoáru), Petr Richter role Jeana Froissarta

1996 – Liberk
Zpěvy sladké Francie. Premiéra červenec 1996, režie Petr Richter a role (mimo jiné) Maturíny, „co uměla víno pít“.

1999 – Liberk
Jan Werich: Tři sestry a prsten. Premiéra červenec 1999, režie Petr Richter

2000 – Liberk
O‘Henry: Peníze jsou oběživo. Úkryt Černého Billa. Premiéra 25.7.2000, režie Petr Richter

2001 – Liberk
Pavel Grym: Bubáci. Premiéra 26.7.2001, režie Petr Richter

2002 – Chebsko
Staropražské písně. Harafice. Premiéra 20.7.2002, režie Petr Richter

2003 – Liberk
Staropražské písně. Harafice. Obnovená premiéra 27.7.2003, režie Petr Richter

2004 – Liberk
Ruark Bradford: Černošský Pánbůh a lidské plémě. Premiéra 23.7.2004, režie Petr Richter

2005 – Chebsko
Ruark Bradford: Černošský Pánbůh a lidské plémě. Obnovená premiéra červenec 2005, režie Petr Richter

2007 - Vysočina
Jiří Suchý, Jiří Šlitr: Život je pes. Premiéra srpen 2007, režie Petr Richter.

2008 – Liberk
Jiří Suchý, Jiří Šlitr: Život je pes. Obnovená premiéra 22.7.2008, režie Petr Richter
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':


(c) NIPOS, Databáze českého amatérského divadla.
Kontakt | GDPR - Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti
Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies, které jsou nezbytné pro jeho provoz, analýzu návštěvnosti a pro součásti webu využívajících tyto služby (např. společnostmi Google a Facebook). Cookies můžete zakázat nebo vymazat v nastavení svého prohlížeče.