Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Antonín D.S., 5 let činnosti, 2009

Divadelní soubor Antonín D.S. zahajuje svou pátou divadelní sezónu
Druhou premiérou inscenace hry Hanse Carla Artmanna Ani zrnko pepře pro Czermaka, která bude uvedena 16. listopadu v A-Studiu Rubín (od 19.30), zahájí divadelní soubor Antonín D.S. svou pátou divadelní sezónu.

Hru rakouského experimentálního lyrika a prozaika, inspirovanou dadaistickou a surrealistickou poezií, příběh stárnoucího obchodníka, který se rozhodl už nikomu nic neprodat, soubor pojal jako hořký existenciální horor o poslední fázi lidského života. V inscenaci, režírované Martinem J. Švejdou, vystoupí celý divadelní soubor.

Představení Ani zrnko pepře pro Czermaka se uskuteční shodou okolností v týž den, kdy Antonín D.S. oslaví deset let svého hraní v klubu Rubín. Známý sklepní malostranský prostor se stal v roce 1999 domovskou scénou přímého předchůdce Antonína D.S., Kulturně divadelního spolku Puchmajer, a soubor zde od té doby v průběhu divadelní sezóny hraje pravidelně jednou měsíčně.

Divadelní sezóna 2009/2010 bude pro Antonín D.S. znamenat jistou rekapitulaci jeho dosavadní pětileté činnosti. Soubor, pracující na dobrovolné (neprofesionální) bázi, se nemohl nestřetnout s tradičním úskalím takto fungujících divadel, časovou zaneprázdněností svých členů, nacházejících se v „divadelně rizikovém“ produktivním a rodičovském věku, a v řadách souboru proto nyní dochází k rozsáhlejší personální proměně. Antonín D.S. z tohoto důvodu v průběhu sezóny „uloží k ledu“ několik svých inscenací, které tvořily páteř jeho repertoáru: kabaretní pásmo Surovosti laskavosti (prem. 2005), „hru ze života“ Dítě! (prem. 2006) či „výřez z krize dnešních třicátníků“, Ženáč & Singl (prem. 2007). Na repertoáru zůstanou především inscenace nového data - a to ať již zmiňované Ani zrnko pepře pro Czermaka, tak například inscenace hry Daniila Charmse Jelizaveta Bam, která vznikla ve spolupráci s Divadlem Krvik Totr.

Na konec divadelní sezóny 2009/2010 soubor plánuje další ze svých „vhledů“ do krize středního věku, autorskou inscenaci Svět je prostě to, jak to zkrátka je.

Bližší informace o souboru najdete na: www.divadlo.cz/antoninds

Zdroj: antoninds@centrum.cz
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':