Databáze českého amatérského divadla

Texty: DIVADELNÍ FESTIVAL ŽEBŘIŇÁK, 2009

Ve Společensko-kulturním centru ve Starém Městě od středy 25. do pátku 27. března 2009 letos podruhé proběhne další ročník divadelního festivalu Žebřiňák. Základem této akce je soutěžní přehlídka dětských divadelních a loutkářských souborů Dětská scéna 2009. Dětská scéna 2009 je určena dětským souborům ze základních škol, víceletých gymnázií, základních uměleckých škol, školních družin a klubů, středisek volného času, domů dětí a mládeže a jiných kulturních zařízení ve věku 6 – 15 let. Cílem přehlídky je především setkání souborů a jejich vedoucích, pedagogů a veřejnosti, vzájemná inspirace a výměna zkušeností. Její nejinspirativnější soubory budou nominovány nebo doporučeny do národního kola Dětské scény v Trutnově.
Součástí akce jsou doplňková představení (tradičním hostem je např. soubor ZUŠ Bánovce nad Bebravou), večerní představení ochotnického spolku SKIVÉSKY a společenský večer s jazzovou kapelou. Během přehlídky proběhnou diskusní kluby dětí i dospělých se studenty JAMU a různé odborné semináře.
Pro veřejnost je připraveno divadelní představení ochotnického spolku SKIVÉSKY (neboli Slovácké Kivadlo Vésky). Jedná se o nové amatérské divadlo v hradišťském regionu, které zkouší v Kulturním zařízení ve Véskách. Jeho první hrou je inscenace Jaroslava Koloděje "Postel pro anděla" - premiéra proběhne 27. února ve Véskách. Jedná se o jadrný veselý příběh myslivce Ludvíka Myslivečka a jeho anděla strážného a soubor na představení zve všechny staroměstské milovníky divadla (nejen členy mysliveckých sdružení), webová stránka souboru je http://www.kivadlo.unas.cz. Představení ve Starém Městě se uskuteční ve středu 25. března v 19:30 hodin.
Akci pořádá Občanské sdružení Několikaspřeží, Základní umělecká škola Uh.Hradiště, NIPOS ARTAMA Praha a Kulturně-společenské centrum ve Starém Městě.
Mgr. Stanislav Nemrava
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':