Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Ve Žďáru nad Sázavou rozlouskli ladovský oříšek... - O Popelce. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 52 - 53.

Divadelní studio V Brno uvedlo dramatizaci pohádky O Popelce. Její autorkou je režisérka souboru Jana Glozarová. Původní hudbu složil Radek Láska. Dramatizace se poněkud odpoutala od všeobecně známé verze pohádky. Pozornost je v ní upnuta především na postavu Macechy a jejích vlastních dcer, na scény velkoplátnového formátu, jakými jsou nakupování na tržišti a ples na zámku. To má ovšem dva základní háčky – kontraproduktivní efekty. Za prvé se středobodem hry nestává Popelka a její vztah k okolí. Za druhé nepočetný herecký kolektiv a scénografické řešení hracích prostor neumožňují realizovat ona velká scénická plátna. Nadto inscenace využívá jinak zdařilou původní hudbu R. Lásky, která je však nejméně zvolenou instrumentací namnoze neadekvátní té které situaci, v nichž jsou začleněna zpěvní čísla. To, spolu s některými nepříliš vynalézavými výstupy na jedné straně a s nejméně čtyřmi výbornými hereckými výkony na straně druhé, činí inscenační výsledek značně rozporuplným. Z hereckých výkonů jmenujme především Leu Surovcovou v roli Popelky a Zuzanu Holubcovou v roli Macechy (ceny) a Evu Doležalovou a Janu Novákovou jako dcery Kasalu a Adlinu (čestná uznání).
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':