Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Ve Žďáru nad Sázavou rozlouskli ladovský oříšek... - Pohádka o Černé paní. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 52 - 53.

První a poslední soutěžní inscenace uvedené na Pohádkovém mlejnku 2009 měly do značné míry shodné rysy. Stavěly na textech, jež charakterizuje řídký děj a schematická stavba využívající různých pohádkových motivů. Nejinak tomu bylo u Divadla Dráček z Brna v jeho inscenaci hry režiséra souboru Svatopluka Kouřila s hudbou Viléma Lipolda a písňovými texty Ziny Hoškové nazvané Pohádka o Černé paní. Autor připravil přímočarou textovou předlohu mířící k publiku předškolního věku, leč nevyhnul se v ní zbytným protiválečným proklamacím a didakticky působícím promluvám. Vedle řady nedůsledností, jimž se nevyhnuli ani Chrudimští, inscenace Dráčku navíc trpěla textovými výpadky, nezvládnutým playbackem ve zpěvních partech a dá se říci, že utonula v nechtěném naivismu.

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':