Databáze českého amatérského divadla

Texty: ŠOTKOVSKÝ, Jan: Valašské křoví se má k světu i v roce 2009 - Benátky pod sněhem. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 66 - 67.

Druhá inscenace Slavičínských, situační komedie Gillese Dyreka Benátky pod sněhem, znovu (po předloňském 1 1=3 a loňském Orgasmu bez předsudků) dokázala, že „ve Slavičíně komedie umí“. Snad poprvé u amatérů, běžně se dopouštějících u komedií základní chyby v nasazení životně pravděpodobného tempa jevištního dění, se mi stalo, že jsem mohl na rozboru poznamenat, že by některé situace nemusely být hrány s tak nekompromisním, „stoptimy“ nečleněným tahem. Jisté pochybnosti vzbuzovala také přílišná „rozpohybovanost“ akcí (u konverzační komedie ne zcela vhodná) a v diskuzi zazněla i výhrada k přílišnému opakování hereckých prostředků z předchozích inscenací souboru. Přesto platí, že režisér Milan Janček Dyrekovu inteligentní, jemně absurdní anekdotu chytře vyložil, zvolil pro ni optimální výrazové prostředky a slavičínský soubor ji suverénně „uhraje“. Zasloužená nominace na národní přehlídku.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':