Databáze českého amatérského divadla

Texty: VÖRÖŠOVÁ, Markéta a BRTNICKÁ, Dagmar: Stodůlecký píseček 2009 - Žena. Říkejte mi žena. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 17 - 18.

A stejně tak se porota rozhodla i u souboru DS Antonín, který se představil s inscenací Žena. Říkejte mi žena (one-woman-show). Ačkoliv se z názvu může zdát, že na jevišti bude přítomna pouze jedna ženská postava, není tomu tak. Janu Stiborovou totiž na jevišti doplňoval herecký partner. Prostorovými podmínkami se přihodilo, že byl do představení v očích diváků zakomponován i autor hry při práci v osvětlovací kabině – i když mimo hrací plochu, což v danou chvíli působilo velice zajímavě a vyvolalo i úvahy o druhém plánu ve hře na téma žena a partnerské vztahy. Vyzdvihnout si zaslouží výběr hudby, zato lehká výtka směřuje k zakončení představení, kdy se aktérka zavírá do koše.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':