Databáze českého amatérského divadla

Texty: Loutkářské školičky 2009

Loutkářské školičky
Ve spolupráci s TJ Sokol Hostivař a NIPOS-ARTAMA se uskuteční v letošním roce dvě loutkářské školičky. A to již v pořadí desátá a jedenáctá. Všechny školičky jsou otevřené dílny, může se přihlásit kdokoliv – nejsou určeny jen sokolským souborům.

ÚPRAVA A TVORBA LOUTKÁŘSKÉHO TEXTU
16.–18. října 2009
Desátá školička navazuje na loňskou „Práci s textem“. Není ale jejím přímým pokračováním, takže se přihlásit může kdokoliv. Půjde o praktickou dílnu, ve které budeme společně pracovat na vašich textech. Je jedno, zda máte jen nápad, námět, rozpracovanou nebo nějakou starší hotovou hru. Možná si chcete zkusit upravit text napsaný někým jiným, možná máte nějakou literární předlohu, kterou byste rádi zdramatizovali. V přihlášce jen napište, o jaký text půjde, případně rovnou rozpracovaný text nebo předlohu zašlete. Po přihlášení vás k tomu stejně vyzveme a rozešleme texty ostatním účastníkům. Pokud nemáte zájem o žádnou konkrétní práci s textem, ale zajímala by vás práce ostatních, neváhejte a přihlaste se také.
Lektory budou Petra Zámečníková, dramaturgyně divadla Minor, a Štěpán Filcík z NIPOS-ARTAMA.
Přihlášky posílejte nejpozději do konce září.

VÝROBA A ÚPRAVA LOUTEK
13.–15. listopadu 2009
V poslední době je čím dál větší zájem o dílnu, která by se zabývala výrobou loutek. A to nejen ze strany loutkářů. Jedenáctou školičkou se alespoň částečně snažíme tento dluh splatit.
Pod vedením zkušených technologů a výtvarníků si vyrobíme jednoduchou marionetu, ukážeme si jak na výrobu maňáska a bude-li zájem a čas, můžeme se podívat i na technologii javajky. Všechno bude záležet na vašem konkrétním zájmu. Takže pokud máte nějakou konkrétní potřebu, budeme rádi, když ji vyjádříte i v přihlášce.
Přihlášky prosíme nejpozději do konce října, ale pokud se přihlásíte dřív, budeme schopni se lépe připravit.

Účastnický poplatek na každou školičku bude 400 Kč.
Přihlášku zašlete na adresu: Štěpán Filcík, NIPOS-ARTAMA, P. O. Box 12 / Blanická 4, 120 21 Praha 2 nebo elektronicky na e-mail: filcik@nipos-mk.cz, telefon pro dotazy: 221 507 960 nebo 777 560 339, www.nipos-mk.cz

Obě dvě školičky se uskuteční v sokolovně Praha-Hostivař – Švehlova sokolovna, TJ SOKOL Hostivař, U Branek 674, 102 00 Praha 10, www.tjhostivar.net

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':