Databáze českého amatérského divadla

Texty: HULEC, Vladimír: Nehrát, ale být - Modrý kocour Turnov 2009 - Romance pro křídlovku; Dalskabáty, hříšná ves; La Kantýna. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 35 - 37.

Účastní se totiž nejen „soutěžící“ soubory se svými inscenacemi – tradičně směrem Šrámkův Písek a několik posledních let navíc směrem na Mladou scénu, tedy tentokrát Ústí nad Orlicí – ale vedle nich i pozvaní hosté rekrutující se jak z „alternativní“ oblasti tak tradičního divadla, vždy ovšem z nějakou vazbou na amatéry a tento festival. Tak se letos v Turnově objevilo Rádobydivadlo Klapý s Krobotovou dramatizací Hrubínovy Romance pro křídlovku, Divadelní spolek Tyl z Mnichova Hradiště s Dalskabáty, hříšnou vsí Jana Drdy a Anička Duchaňová se svým sólo kabaretem La Kantýna. Všechna představení si našla „své“ diváky, což je asi pro festival to nejpodstatnější. Na Rádobydivadlo Klapý do divadla přišli starší diváci konzervativnějšího ražení, na Aničku praskalo jeviště „za oponou“ místního kina ve švech především mládeží. Dalskabáty jsem už bohužel neviděl, neboť bylo už po soutěži a odjel jsem, nicméně titul sám o sobě zaručuje dostatečně velkou „cílovou“ skupinu dětského odpoledního diváka. Tato divadla tak tvořila dobrý rámec čtyřdenního klání – počítám-li dobře – čtrnácti amatérských souborů z východních Čech a Prahy.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':