Databáze českého amatérského divadla

Texty: SKÁLOVÁ, Tereza a BUREŠOVÁ, Eva: Na(ne)čisto Liberec 2009 - Knoflíková válka. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 73 - 75.

Večer završilo Turnovské studio Knoflíkovou válkou. Jedná se o zdařilý převod známé filmové předlohy na jeviště, který byl sice též nanečisto, ale během několika minut spor mezi dětmi z vesniček Lovern a Velran diváky vtáhl. Kromě klukovských bitek nabízel i loutkovou paralelu na skutečnou válku, která se prolínala celým představením. Loutkami se začínalo, což bylo lehce matoucí a vyjasnilo se to až po příchodu dětí. Režisér Petr Haken na rozdíl od původní ryze chlapecké Knoflíkové války přidal i vztahy mezi chlapci a děvčaty, Pokud soubor Knoflíkovou válku dotáhne do detailů (například důsledná výslovnost by zlepšila nejen plynulost, ale i vyznění příběhu), budeme se na ni těšit i na dalších přehlídkách.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':