Databáze českého amatérského divadla

Texty: VOKOUN, Martin: Horažďovická oblastní divadelní přehlídka – příliš mnoho překážek na cestě k cíli - Lucerna. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 28 - 29.

Znovu obnovený kraslický Divadelní soubor Trosky přivezl do Horažďovic svou první hru, situační komedii francouzského autora Alayu Reynauda-Fourtona Rukojmí v režii Stanislava Seidla. Poslední soutěžní inscenací pak byla česká klasika – Jiráskova Lucerna – v podání Divadelního spolku Jezírko Plzeň. Přestože šlo o představení zkoušené a hrané v zámeckém parku, tudíž v exteriéru, neutrpělo nijak přenosem do divadelního prostoru a přineslo dva výrazné herecké výkony – Ivany Malatové v roli Kláskové a Ilony Černé v roli Kněžny (obě získaly za své výkony cenu odborné poroty).

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':