Databáze českého amatérského divadla

Texty: JANIČKA: Kdo byl Ladislav Lhota? Přehlídkový zpravodaj 22. 5. 1992, č. 1, s. 2. IV. NP jednoaktových her Želeč 92, Memoriál LÁDI LHOTY

Opis textu z Přehlídkového zpravodaje IV. NP jednoaktových her - Memoriálu Ládi Lhoty - Kdo byl Ladislav Lhota?
Jeden z prvních členů zakládajících organizaci ochotnického divadla, která měla nepřímo navázat na tradici ÚMDOČ. Jednatel v prozatímním výboru, později člen ÚV SČDO a od roku 1985 čestný člen, držitel Čestného uznání ministra kultury ČSR, nositel zlatého odznaku J. K. Tyla.
Čověk, který po celý život nadšeně a obětavě sloužil českému ochotnickému divadlu nejen jako herec, ale i jako svědomitý a zodpovědný organizátor a funkcionář, osobnost, která nesměla chybět na žádném divadelním dění, přehlídce, festivalu. Všude ho znali a všude vítali. Byl to "krásný blázen", kterého všichni, kdo jej znali, uznávali, měli rádi a vážili si ho. Jako bývalý učitel měl pochopení pro mladé lidi a svým citlivým přístupem si k nim dovedl najít cestičku. Také želečtí měli k němu úctu a navázali s ním velmi hezký vztah. Považovali si za čest říkat mu "Táta", kterým opravdu byl a oni byli jeho dětmi. Byl to člověk věčně mladý duchem a neměl čas zaobírat se přicházejícím stářím. Když 20. ledna 1989, ve svých nedožitých 82 letech odešel, zanechal po sobě zející, vyčítavou ránu. Na jeho památku a jako odkaz budoucím uspořádali Želečtí III. ročník národní přehlídky 1989, jako "Memoriál Ládi Lhoty" a bude tomu tak až po věky budoucí, pokud bude tradice želečských přehlídek zachována. - Janička.

JANIČKA: Kdo byl Ladislav Lhota? Přehlídkový zpravodaj 22. 5. 1992, č. 1, s. 2. IV. národní přehlídka jednoaktových divadelních her Želeč 92, Memoriál LÁDI LHOTY

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':