Databáze českého amatérského divadla

Texty: Do Přerova přijela stovka loutkoherců z celé republiky

Loutkoherci z celé republiky se sešli o víkendu na tradičním festivalu s názvem Loutkářské letnice, který se konal v Přerově. Vystupovali zde s marionetami i maňásky různých velikostí. Šlo už o osmý ročník přehlídky, která začala v pátek a skončila včera. „Přehlídky se zúčastnilo celkem osm souborů. Hostili jsme více než sto loutkoherců,“ upřesnila principálka Loutkového divadla Sokol v Přerově, které bylo založeno v roce 1915, Marie Veřmiřovská. Letos se v programu poprvé objevily i individuální výstupy herců s loutkou, které hodnotili odborníci. Nejlepší z nich postoupili na Loutkářskou Chrudim.
„První ročník oblastního kola individuálních výstupů se konal v Přerově už v roce 1977. Potom se výstupy dočkaly ještě sedmi ročníků a po několikaleté pauze se opět vracejí do Přerova,“ vzpomněl Petr Slunečko, dramaturg Loutkového divadla Jiskra v Praze, který byl jedním z hostů víkendových Loutkářských letnic v Přerově.
Návštěvníci loutkového festivalu mohli zhlédnout vystoupení domácího souboru, ale také divadel z Bystřice pod Hostýnem, Rakovníku a Otrokovic. Včera klání zakončili loutkáři z Olomouce, Vyškova, Uherského Hradiště a Chrudimi.
„Organizace takové přehlídky je hodně náročná, protože loutkáři si s sebou musí dovézt nejen loutky, ale i veškeré kulisy,“ dodala Veřmiřovská. Přerovská přehlídka je moravskou částí celostátní přehlídky. Její druhá část se koná za týden v Rakovníku.
Dagmar Rozkošná, DENÍK, 2008

Související Přehlídky

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':