Databáze českého amatérského divadla

Texty: ICHOVÁ, Eva: Dětský divadelní Tartas Dobřany 2009 – Sněhová královna. Deník Dětské scény Trutnov 2009, č. 0, s. 7, 8

Další (a řekla bych poměrně ambiciózní) inscenací byla Sněhová královna souboru Sedm divů světa z Plzně. Soubor a jeho vedoucí se statečně poprali s Andersenovou pohádkou a na ploše cca 45 minut se jim podařilo zachovat většinu motivů z předlohy a nějaký i přidat. Inscenace byla pečlivě řešena i po ostatních stránkách – živá hudba, světla, kostýmy, masky, scéna. Užitých prostředků bylo bohatě, někdy se však bohužel tloukly či dublovaly (např. projekce znázorňující řeku a fyzická prezentace téhož). Scénografické řešení - konstrukce s různobarevnými šátky, jejichž přeskupováním aktéři vytvářeli nová prostředí – vyžadovalo od herců velké soustředění, které potom zákonitě chybělo jinde (např. práce s maskami by si zasloužila větší pozornost). Použitá projekce celkově působila nadbytečně. Představení pak bylo navzdory své náročnosti hnáno protagonisty k rozuzlení tak rychle, že to bylo až na úkor jeho srozumitelnosti.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':