Databáze českého amatérského divadla

Texty: Ostrava - Hulváky, V Českém Těšíně začal divadelní festival Bez hranic

Zcela vyprodaným představením Teremin v podání Dejvického divadla začal v Českém Těšíně 18. ročník česko-polského divadelního festivalu Bez hranic.
Český Těšín 30. května (ČTK) - Zcela vyprodaným představením Teremin v podání Dejvického divadla začal v Českém Těšíně 18. ročník česko-polského divadelního festivalu Bez hranic. Během něj se ve městě rozděleném státní hranicí představí do 2. července desítka profesionálních souborů z Česka, Polska, Slovenska a Maďarska. ČTK to řekla pořadatelka Jana Dudová ze střediska Střelnice.
"Na ostatní představení jsou vstupenky vyprodány přibližně z poloviny. Lístky ještě máme i na páteční koncert rockové zpěvačky Lenky Dusilové," doplnila organizátorka. Pořadatelé museli v posledních dnech udělat v programu změnu. Kvůli nemoci jedné z hereček se omluvilo bratislavské divadlo Astorka Korzo 90. Místo něj v pátek vystoupí slovenská herečka Zuzana Kronerová v monodramatu Shirley Valentine. "Měli jsme štěstí, do 30 minut jsme problém vyřešili," řekla Dudová.
Divadelní představení se hrají na obou březích hraniční řeky Olše. Českou republiku bude v dalších dnech reprezentovat například ostravské Divadlo Petra Bezruče s inscenací Čtyři vraždy stačí, drahoušku. Pořadatelé zvou i na představení brněnského režiséra Martina Františáka s názvem Doma, které hraje Divadelní soubor Jana Honsy z Karolínky.
Ze zahraničních souborů nabídne festival také polské Divadlo Lalek, Slovenské komorní divadlo Martin, z Maďarska přijede pouliční divadlo Maugli’s Cirkus OrkeStar.
Letos poprvé pořadatelé dali prostor i amatérským souborů. V nesoutěžní části festivalu odehraje své představení například divadelní spolek Damater z Domu dětí a mládeže v Českém Těšíně, Gymnázium Frenštát pod Radhoštěm a Dividlo - divadelní studio Dramacentra Ostrava.
"Na náměstí Českého Těšína jsme vztyčili šapitó, ve kterém proběhne řada představení. Festival tak bude soustředěn přímo do centra města, blíž lidem, kteří budou mít jedinečnou šanci být co možná nejvíce vtaženi do festivalového dění," řekla Dudová. Dodala, že další představení se odehrají ve středisku Střelnice, v Těšínském divadle, na náměstí v polské části města, v tamním Národním domě a dalších místech.
Kromě divadla obohatí život města také rockový koncert Lenky Dusilové, jazzový pořad Petra Lipy a reggae v podání ženské vokální kapely Yellow Sisters. Chystá se i několik výstav, konferencí a diskusí. Akce je letos součástí celoročního projektu Těš se Těšínem, který má díky podpoře EU přilákat do regionu návštěvníky z celé Evropy.
David Moravec, ČTK, 30. 5. 2007
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':