Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Ruce nohy na špagátě, LD

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 2002
Působení: 200x
Loutkový soubor Ruce nohy na špagátě vznikl v roce 2003 jako příležitostné sdružení loutkového souboru Sluníčko MKS Kyjov.
Od té doby sehrál po celém regionu bezpočet představení pro malé i velké diváky.
Pravidelně se zúčastňuje Třebíčského loutkářského jara.

2003 Kyjov, Ruce na špagátě, Pekelná příhoda a Ošizený Kašpárek, stejně jako soubor Sluníčko pracuje při divadelním sdružení Opona v Kyjově.
"Jak ale představení, které jsme viděli pojmenovat?! Snad takto: jedno archaické rodinné divadlo, jeden principál, dvě herečky – muzikantky a ještě jeden komediant. K tomu kulisy z první republiky – Bubeníčkova náves. č. XXII. a Váchalovo peklo č. XIV. Jedna, dvě staropražské písničky a je tu jarmarečně – zábavné představení, které si neklade vyšších nároků. ... Ale základ by tu byl, ty přestavby a oponky, ty
šly skvěle." (Čech)

2006 Kyjov, Ruce nohy na špagátě, Antonín Wolf: Kecafán neb Hacafán.- představení začíná odbornou přednáškou obou protagonistů Stanislava Pokorného a Petra Moudrého o tom, co se bude odehrávat a jakými prostředky. Následuje příběh přeukrutné rakvičkárny, který je před paravámnem realizován oběma živáčky jako hlasový doprovod toho, co nad nimi hrají maňásci. Účast na Třebíčském loutkářském jaru, NP LCH.

Kyjov, Ruce nohy na špagátě, Petr Moudrý: Konec Faustů v Čechách aneb Kdo odejde, když neodejde Václav, a kdo neodejde, když Václav odejde, autorské představení, politická satira, kde vedle Kašpárků vystupuje i Gustáv Husák a Václav Klaus. Hráno na pidijevišťátku pidimarionetkami. Deset minut zábavy.

2007 Alois Gallat: Šnofonius a Mordulina aneb Kam vede tvrdošíjnost lstivé fraucimory, úprava textu, režie, loutky, scéna Petr Moudrý. Hráno na divadelní pouti Mezi smrky v Kyjově.
Bibliografie:
AMATÉRSKÉ loutkářství v roce 2006. 40. třebíčské loutkářské jaro 25.3.2006. AS 2006, č. 3, s. 63-64.

ČECH, Ivan: XXXVII. TŘEBÍČSKÉ LOUTKÁŘSKÉ JARO AS 2003, č. 3, s. 48-49.

JANKŮ, Peter: 55. Loutkářská Chrudim anebo Staročeši versus Mladočeši. Amatérská scéna 2006, č. 4, s. 5-12.

Mapa působení souboru - Ruce nohy na špagátě, LD

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':