Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Sezam, MJF

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1964
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 196x
Působení: 196x
Počátkem sezony 1964/65 se při malostranské besedě vytvořilo Experimentální studio obvodního kulturního domu Prahy 1. (Kromě skupiny Sezam jeho součástí i další soubory MJF – Katakomby – viz, Divadélko Poezie Za mostem, Stínohra a Ariston. Součástí je i činoherní Divadlo MB.)

Jedna ze skupin – divadélko SEZAM se opřed vánocemi 1964 představila pásmem hudby a textů Mackie Huji nazvaným Povídky s krystalem. Dobrá literární úroveň textů, talentované výkony i zájem publika.
Bibliografie:
KOLEKTIVY MB. Podepsáno /ht/. Amatérská scéna 1965, č. 4, s. 19.

Amatérská scéna 1965, č. 2, s. 21.

PÓDIA z krabičky. Nesoustavné nahlédnutí do historie malých neprofesionálních scén 60. let 20. století. Praha, NIPOS 2005, s. 173.

Související Bibliografie

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':