Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Copánek / MJF / Dům kultury

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1985
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 198x
Působení: 198x
1988 Copánek - soubor malých jevištních forem Domu kultury Revolučního odborového hnutí Liberec, 17 členů, vedoucí Ing Lumír Kučera.

Vznikl jako aktivita spřízněných duší ovlivněných trampským hnutím. Nebyl to pouze divadelní soubor - jmenoval se tak klubový pořad, který 1x měsíčně probíhal nejprve v Klubu Textilany, pak v Experimentálním studiu a teprve následně v Domě kultury, který ho zaštítil, neboť provozovat takovou činnost neorganizovaně nebylo možno.
Skupina lidí pořádala výstavy, autorská čtení, cestopisné a jiné přednášky, tematické pořady, koncerty, Country bály s divadelně-hudebním programem a další četné aktivity.
Mimo jiné také v rámci těchto programů nazkoušeli dvě (?)divadelní představení - Baladu o ženský statečnosti a Malého prince.
Po revoluci se spolek jaksi samovolně rozpadl, protože jednotliví členové mohli své aktivity provozovat bez tohoto zastřešení - avšak provlávají různými kulturními událostmi nejen na Liberecku dodnes.
Bibliografie:
HOSKOVCOVÁ, Markéta: Doplnění hesla, únor 2007.
Archivy:
kART:
Evidenční karta ÚKVČ, 1988.

Mapa působení souboru - Copánek / MJF / Dům kultury

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':