Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Imprese

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1975
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1988
Působení: 197x, 198x, 199x
1975-1991 – divadelní studio Imprese, soubor Kulturního domu MěstNV Holice, malé jevištní formy, 6 členů, vedoucí Pavel Hladík, též autor, režisér a herec. Vzniklo z jádra původního studentského divadélka Kachle SVVŠ (gymnázia) Holice (1968-1972), které 1972 vplynulo do Divadelního souboru mladých Kulturního domu Holice.
První premiérou Imprese byla 6. 6. 1975 Suchého a Šlitrova Taková ztráta krve, poté v 70. letech hrála Imprese hry režimem málo oblíbených autorů (L. Smoček: Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho, P. Fiala: Rackové aneb Příhoda na moři, Voskovec a Werich: Balada z hadrů, B. Hrabal: Bambini di Praga). 1979 např. Holdování Mistru – představení z textů J. Wericha, režie P. Hladík.
Od 1982 se soubor plně věnoval autorskému divadlu a uváděl na scénu texty a scénáře svého režiséra Pavla Hladíka: Kde jsi chodil, satane?, Pravda o Jonášovi, Voraz. Kromě jmenovaných např.
1988 podle Karla Sabiny: Prodaná nevěsta, r. Pavel Hladík. Dopis do XXX. století. Nezávazná absurdní féerie text-appealu a vypjatého ochotničení. Oba póly daly víc prostoru k pobavení než k přemýšlení. Účast na přehlídce AUDIMAFOR .
1988 - P. Hladík: Podraz III. Účast na Klicperův Chlumec.
1991 Imprese splynula s Divadelním souborem Kulturního domu Holice (mnozí členové s ním hráli již dříve), protože bylo třeba provést větší generační výměnu a zachránit ochotnické divadlo v Holicích. Podařilo se – málokdo z dnešních holických ochotníků neprošel Impresí.
Bibliografie:
ADRESÁŘ amatérského divadla v České republice. Praha, IPOS-ARTAMA 1993, s. 182.

DIVADLA svítící do tmy II. Nesoustavné nahlédnutí do historie malých/autorských neprofesionálních scén 80. let 20. století. Praha, NIPOS 2007, s. 255.
ŽANTOVSKÝ, Petr: Audimafor: účty a výhledy. AS 1988, č. 5, s. 5.
Vitiněves, Wolker.
Nový Bydžov, “A”.

Zdroj informací též Pavel Hladík, listopad 2007.
Archivy:
Pardubice, Státní okresní archiv, Pardubice, Svaz českých divadelních ochotníků Pardubice Okresní výbor, Zápisy z jednání, Kar. 1, př. č. 125/2000

Praha, kART:
Evidenční karta ÚKVČ, 1988.

Související Obrázky

Pardubice, Svaz českých divadelních ochotníků Pardubice, Okresní výbor, Zápisy z jednání, 1971 - 1989
Pardubice, Svaz českých divadelních ochotníků Pardubice, Okresní výbor, Zápisy z jednání, 1971 - 1989


Mapa působení souboru - Imprese

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':