Databáze českého amatérského divadla

Soubory: ING Kolektiv Frýdek-Místek– Intelektuálně nevyvážená galasuper show

Založení / první zpráva: 2004
Soubor založili v roce 2004 Hynek Nekuža, Emil Kopčák, Petr Michna a Zdeněk Horníček.
2004 -
Hned první inscenace - jednoaktovka Impérium vrací uhlo - dosáhla výrazného úspěchu, po vítězství v oblastní soutěži amatérských divadel postoupila na národní přehlídku činoherních souborů a odtud až do programu Jiráskova Hronova 2004.
Anotace komedie Impérium vrací uhlo:
Na Ostravsku se zčista jasna ztratí všechno uhlí. Velkouhelná společnost OKD však přichází se spásným nápadem a vyšle horníky do vesmíru, aby ukradené „uhlo“ našli. Podaří se jim let raketou mimo Zemi? Zvítězí nad zákeřnou mimozemskou civilizací? Autorská komedie ve vlastní režii členů souboru.

2006 - Věrni zůstaneme. Věrní zůstaneme aneb Kapitoly z odboje domácího, jednoaktovka, délka cca 20 min.
Z archivu souboru: Historický "dramaticko-skorostatický" výstup o 1 dějství s nevelkým množstvím postav, čtyřmi židlemi a jedním rádiem, ze kterého se ozývá známá věta "Volá Londýn ..."
Ocenění: Jednoaktovka Věrní zůstaneme získala čestné uznání za autorský počin na Národní přehlídce jednoaktových her v Holicích v roce 2006.

2007 - Nemocnice, jednoaktovka, délka cca 25 min, parodie na stejnojmennou televizní ságu na téma vždy aktuální - stav našeho zdravotnictví.

2008 - Hospoda, Hospoda a Lojzek, skeče na motivy legendárních Monty Python´s., délka cca 20 a 10 min.

2009 – 2012 - Policejní loulové, Velká frýdecká steeplechase, Annapurna, Mistrovství světa v pití rumu, Milionář aj.

Herci souboru: Emil Kopčák, Hynek Nekuža, Ivana Linzerová, Jana Horníčková, Petr Michna, Radomír Michna, Zdeněk Horníček, Vojtěch Zachník.

Technická četa
Pavel Mičulka a Jakub Bortlíček,Honza Kostka, Petr Šlechta.

Externí herci
Marcel Kukuczka, Jana Machková, Martin Brablec, Petra Bortlíčková, Simona Neckářová, Andrea Haseová, Jitka a Jan Kukuczkovi, Michaela Graeberová, Petr Němec.

Tvůrce scénické hudby: Michal Veselka.

Ohlasy v médiích:

Ingovská pohádka aneb Pohřeb dobrý všechno dobré!
Letošní rok je pro ING kolektiv divadla Čtyřlístek poněkud výjimečný. Inscenuje totiž svou první celovečerní hru pod názvem INGovská pohádka aneb Pohřeb dobrý, všechno dobré.
Děj je má klasickou pohádkovou kompozici. Mladý kralevic je vyslán svým otcem do světa, kde si má vybrat nevěstu. Cestou navštíví čarodějnici, která mu poradí a pak jej zasvětí do sexuálního života. Další kralevicovy kroky vedou do lesa. Tam se setkává se třemi kouzelnými řemeslníky, kteří s ním poté sdílejí všechny nástrahy nebezpečné cesty. Zde na diváky působí celá řada vtipných metafor a narážek. Přes vrbu Bonzačku, Bludného kořeňa, po čaroděje, který není ztělesněným zlem, leč pouze starým kouzelníkem, kterého mladá a temperamentní princezna staví neustále do latě. Kralevic se svými kouzelnými pomocníky plní tři úkoly s použitím netypických prostředků jakými je bezesporu hovnocuc nebo čipová karta. Příběh končí paralelním obřadem, kdy si kralevic bere za manželku svou vyvolenou a zároveň probíhá pohřeb jeho otce. Ve vlastním pohádkovém světě jsme stále konfrontováni s realitou a jejími moderními vymoženostmi.Inzertní noviny či hovnocuc na straně jedné a ondulovaní skřítci se třemi kouzelnými úkoly na straně druhé zde tvoří svébytný svět INGovské poetiky, kterou divák také poznává ve vtipných narážkách či slovních hříčkách. Naprosto jednoduše a přitom působivě je vyřešena scéna. Šest pláten s osobitě namalovanými interiéry i exteriéry jsou v průběhu inscenace otáčeny jako kalendář. Pomocí černého divadla ožívají ondulovaní skřítci nebo vyjíždí rakev s ukrytou princeznou. Atmosféru dokreslují originální hudební předěly i zvuky chrápání či močení. Vzhledem k prostředkům, jakými ING na divadle pracuje, se osobně těším na reprízy této pohádky, protože další originální vtipné improvizace i situace jsou tím nejkrásnějším, co ING divákům přináší.

Karel Spasitel, Frýdeckomístecký a třinecký deník

Mapa působení souboru - ING Kolektiv Frýdek-Místek– Intelektuálně nevyvážená galasuper show

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':