Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Divadlo Grunt

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 2015
Působení: 201x, 202x
Smolkov, Divadlo Grunt - nový divadelní soubor ze Smolkova, části obce Háj ve Slezsku, navazuje tak po více než padesáti letech na ochotnickou tradici v obci. Působení divadla se zde traduje již od roku 1885, kdy první divadelní spolek založil Vojta Štein Táborský.
Soubor založili Roman Moravec spolu s Liborem Bálkem, kdy nápad, který nosili delší dobu v hlavě začali realizovat v prostorách podkrovního sálu restaurace Slezský Grunt, který se stal hlavním útočištěm divadla.


2015 - F.R.Čech: Dívčí válka.(premiéra 26.06.2015). Účast na KP Štivadlo, Štítina 2016 - čestné uznání Romanu Moravcovi za roli Přemysla.

2019 - Vratislav Blažek, Zdeněk Podskalský: SVĚTÁCI, r. Roman Moravec. Účast na KP Ostravské buchary - čestné uznání Romanu Moravcovi za herecký výkon v roli Antonína Skopce. Účast na KP Štivadlo, Štítina.

2020 - havířovský soubor Crepáci: Horníci, r. Libor Bálek. Účast na KP Štivadlo, Štítina - čestné uznání Romanu Moravcovi za velmi přesvědčivý záskok a Pavlu Kusynovi za roli Štajgra. Účast na KP ex peri 's, Ostrava-Třebovice.
Bibliografie:
Neúplné informace o souboru na adrese:
http://ov-kluby.net/report.php?rid=3987

Související Obrázky

Michálkovice, Ostravské buchary KP - plakát, 2019


Mapa působení souboru - Divadlo Grunt

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':