Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Slezská Matice osvěty lidové, Místní odbor

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1924
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 192x
Působení: 192x
Místní odbor Slezské Matice osvěty lidové založen 26. října 1924. Předseda Jan Qurecký, starosta obce, jednatel Gustav Boušek, přednosta stanice, pokladník Rud. Halůzka, montér. 1925 nejmladší ze všech spolků v obci.

1924 - odbor zahájil činnost 28. října slavnostní přednáškou a představením hry Ab. Horákové: Žena legionářova při uspokojivé návštěvě.

1925 uspořádána 4 divadelní představení - "Režisérové divadelních představení a všichni účinkující, jakož i pořadatelé jiných zábavních podniků a hudebníci odboru vynasnažili se seč mohli, aby se obecenstvo v našem středu řádně pobavilo a mohou býti se svými výkony spokojeni."
Bibliografie:
ČINNOST Slezské Matice osvěty lidové na Těšínsku a Hlučínsku za rok 1924. Slezská Ostrava 1925.

ČINNOST Slezské Matice osvěty lidové na Těšínsku a Hlučínsku za rok 1925. Upravil Frant Onderka. Slezská Ostrava 1926, s. 52.
http://www.sbc.org.pl/Content/118576/Cinnost_Slezska_Matice_osvety_lidowe_Tesinsko1925.pdf (excp.30.6.2015)

Související Organizace

Mapa působení souboru - Slezská Matice osvěty lidové, Místní odbor

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':