Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Univerzita Palackého - DS Nabalkoně / Neukočírovatelná laktace

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 2012
Působení: 201x, 202x
Divadelní soubor Nabalkoně byl založen v roce 2012 a v počátcích svého fungování se zaměřoval především na výchovně-vzdělávací činnost pro základní a střední školy. O rok později soubor navázal spolupráci s Katedrou divadelních a filmových studií Univerzity Palackého a studenty uměnovědných oborů. Potřeba uměleckého vyjádření a převedení teoretických znalostí do praxe zapříčinila obměnu dramaturgického konceptu s důrazem na estetickou a obsahovou stránku s využitím alternativních výrazových prostředků.
Divadelní soubor Neukočírovatelná laktace vznikl na podzim 2018 pod Katedrou divadelních a filmových studií na Univerzitě Palackého v Olomouci - autorský amatérský spolek pracující s poetikou trapnosti, autenticitou a sebeironií sestávající ze studentů především humanitních oborů.


2015 - podle románu Lois Lowryové Dárce: Vzpomínáte si?, r. Markéta Zborníková a kolektiv. Účast na KP Valašské křoví, Slavičín - čestné uznání Vítu Zborníkovi za herecký výkon v roli Jonase a cena souboru za dramaturgii. Účast na KP Dospělí dětem, Ostrava-Poruba.

2016 - Koexistence, r. Karel Vaněk, Markéta Zborníková, Michal Nagy. Účast na KP PřeMostění, Most - cena poroty Vítu Zborníkovi za roli pavouka Eduarda a Karolíně Hejlové za roli mouchy Angely. Účast na KP Svitavský Fanda - doporučení na MS a ŠP. Náhradník na CP Šrámkův Písek. Účast na KP Dospělí dětem, Ostrava-Poruba - cena Karlu vaňkovi za otevření závažných témat a čestné uznání Karlu Vaňkovi za hudební složku.

2017 - Milada Mašatová: STOJÍ HRUŠKA. Režie, dramaturgie: Markéta Zborníková, Michal Nagy. Účast na KP Svitavský Fanda 2017.

2017 - Eurípidés: IFIGENIE V AULIDĚ. Dramaturgie: Markéta Zborníková a Lenka Skřečková. Režie: Markéta Zborníková. Účast na KP Svitavský Fanda 2017. CENA za pokus o současnou interpretaci mýtu.

2018 - DS NaBalkoně – LÁSKABARET, aneb tohle neměl nikdo číst. Podle autorských básní členů spolku Nabalkoně sestavila Markéta Zborníková, dramaturgická spolupráce: Tomáš Poštulka, režie: Markéta Zborníková. Účast na KP Svitavský Fanda 2018.

2018 - DS NaBalkoně – HANAKO, na motivy pohádkové novely Františka Zborníka ,,O dívce Hanako a nejkrásnějším draku“. Dramatizace, úprava a režie: Vít Zborník. Účast na KP Svitavský Fanda 2018 - CENA ZA UCHOPENÍ TÉMATU s nominací na divadelní přehlídku Wolkrův Prostějov 2018.

2019 - podle Sofoklovy předlohy: Xgona. Účast na KP Stodůlecký píseček, Praha.

2019 - DS Neukočírovatelná laktace – LATRÍNA MAGIKA. Projekt (název inscenace) je příběhovou mozaikou tvořenou fragmenty dialogů, monologů a situací, které spojuje jeden společný jmenovatel – prostředí toalet. Účast na KP Svitavský Fanda 2019 - doporučení: Mladá Scéna Ústí nad Orlicí. Účast na CP Mladá scéna, Ústí nad Orlicí. Účast na CP Jiráskův Hronov.

2020 - Nabalkoně & Paleťáci, Jiří Suchý, Ondřej Král, Markéta Králová: Tři kožíšky pro Bobbyho, r. Ondřej Král, Markéta Králová. Improshow. Účast na Divadlo evropských regionů, Hradec Králové.


 
Bibliografie:
Olomouc, DS Nabalkoně - informace o souboru - viz www odkazy.

Olomouc, DS Nabalkoně - web souboru - viz www odkazy.

Olomouc, DS Neukočírovatelná laktace - viz facebook.

Mapa působení souboru - Univerzita Palackého - DS Nabalkoně / Neukočírovatelná laktace

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':