Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Studenti

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1879
Působení: 187x
Studenti1879 - 27. 7. - nově ustavený hasičský sbor podnikl se Čtenářským spolkem Velen výlet k starému hradu, který se pro nepřízeň počasí moc nevydařil.
1879 - 3. 8. - "Tím skvěleji vypadlo divadlo, jež studenti s ochotníky v zahradních místnostech Ferd. Kučery zařídili:" hrála se F. V. Jeřábka Veselohra, v níž vynikla řada výkonů, mj. profesora Žvanila velmi dobře vystihl spisovatel Kadlec; poté Kdo má pravdu. Večer uzavřel proslov spis. Kadlece, v němž krátce vylíčil historii boskovického divadla a poukázal na jeho nutnou podporu, neboť přichází o dosavadní místnosti, v nichž hrálo, protože budou sloužit jiným účelům.
1879 - 8. 9. - za spoluúčinkování ochotníků - Kaiser: Bratr honák aneb Venkované v hlavním městě.

1889 - 4. 8. - J. K. Tyl: Sládkova dcera, 18. 8. - akademie - vrcholem programu operetka Romana Nejedléhío Sezení městské rady, 1. 9. - F. F. Šamberk: Kulatý svět.
Bibliografie:
Moravská orlice 10. 8., 7. 9. 1879.

Moravská orlice 7. 9. 1889.
Archivy:
Archiv St. Olbricht – Slavkov, Brno: excp. Moravská orlice 1879, 1889. Pro DČAD srpen 2014, září 2015.

Mapa působení souboru - Studenti

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':