Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Divadlo pod plachtou

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 2011
Působení: 201x
2011 vznikl amatérský soubor Divadlo pod plachtou,
spolek založili Zdeněk a Jakub Plachtovi a po dvacetileté pauze (kdy ukončilo činnost divadlo Šupina) obnovili tradici amatérského divadla ve Vodňanech.
("Poslední ochotnické představení ve městě naposledy odehrál spolek Šupina. Právě v něm vystupoval i Zdeněk Plachta, který teď se svým synem Jakubem stojí za vznikem nového spolku Divadlo pod plachtou.")

2011 – Zdeněk Fugas Plachta: Hvězdné naděje v Chechtákově (hudebně dramatická kabaretní fraška o televizních soutěžích talentů, ve kterých účastníci předvádějí neuvěřitelné stupidnosti, premiéra 6. 10. 2011 v Kulturním domě Vodňany).

2014 – Zdeněk Fugas Plachta: Jakobydivadlo, r. Zdeněk Fugas Plachta (fraška o tom, jak se amatéři snaží udělat divadelní představení) – vybrané peníze za vstupné, prodané DVD se záznamem divadla a ze sbírky umístěné v kavárně Columbina bude věnován na pojištovnou neproplácenou léčbu Františka Zborníka. Účast na Festivalu amatérských uměleckých sdružení, Netolice.

2017 – Zdeněk Fugas Plachta(?): K smrti dobrý, tragikomedie.

2018 spolek činný.
Bibliografie:
POKORNÁ, Lenka: Tak ať je ten příští rok lepší, než bude, říká Fugas Plachta...
Zdroj: https://strakonicky.denik.cz/zpravy_region/tak-at-je-ten-pristi-rok-lepsi-nez-bude-rika-fugas-plachta-princip-20180101.html

ŠKODA, Jan: Vodňanští ochotníci obnovili divadlo, utahují si z televizních soutěží.idnes.cz, Budějovice, 20.12.2011. (viz Texty)
http://budejovice.idnes.cz/vodnansti-ochotnici-obnovili-divadlo-utahuji-si-z-televiznich-soutezi-1nz-/budejovice-zpravy.aspx?c=A111220_120224_budejovice-zpravy_pp

Vodňany, Divadlo pod Plachtou, JAKOBYDIVADLO, plakát, 2014.

FACCEBOOK – Divadlo pod plachtou – https://cs-cz.facebook.com/Divadlo-pod-plachtou-936555626433011/

Související Obrázky

Vodňany, Divadlo pod plachtou, JAKOBYDIVADLO, plakát, 2014


Mapa působení souboru - Divadlo pod plachtou

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':