Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Polokruh

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1996
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1998
Působení: 199x
Divadlo Polokruh - studentské divadlo Filozofické fakulty MU Brno.

Bilingvní divadlo hrající postupně česko/anglicky, česko/španělsky, česko/norsky.
Kolem Karolíny Stehlíkové (divadelní věda) a Ondřeje Schneidera (anglistika) se postupně seskupovali studenti příslušných oborů, kteří usilovali, aby z představení měli zážitek i ti, kteří příslušný jazyk neovládali.

Představení:

26. 4. 1996 - v kapli domu U Šlechtičen: Ten básník pustě lhal, lidská tvář neměla nikdy tak božský jas / This poet lies - Such heavenly touches ne´er touche earthly faces. Večer bilingvní scénické prezentace úryvků z dramat a sonetů Wiliama Shakespeara. Použity starší i novější překlady, reprodukovaná hudba klasická i populární.

18. 12. 1996 - v kapli domu U Šlechtičen: Sir Gavain a Zelený rytíř / Sir Gavain and The Green Knight. Moderní anglický překlad Brian Stone, první český překlad Michal Křístek.

.
11. 12. 1997 v Mahenově památníku: Scénická prezentace veršů a úryvků z her Federika Garcíi Lorky Antologie/Antologia v překladu Antonína Přidala,
Lumíra Čivrného a Miloslava Uličného.

11. 5. 1998 v Mahenově památníku: Edvard Munch, Výkřik. Umělcův ži­vot, obrazy a texty. Scénografii podle Munchových obrazů vytvořila Sylva Marková.
Bibliografie:
http://digilib.phil.muni.cz/xmlui/bitstream/handle/11222.digilib/128441/1_Theatralia_16-2013-2_7.pdf?sequence=1 - VŠ140528
- Zprostředkoval Přemysl Hnilička.

Mapa působení souboru - Polokruh

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':