Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Studentské LD v hostinci U Kučerů

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 190x
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1914
Působení: 190x, 191x
Studentské LD v hostinci U Kučerů
Po přelomu století se hostinský Dolní hospody snažil zvýšit zájem o svůj podnik tím, že do nepříliš využívaného sálu koupil skládací loutkové divadlo.
Pro pravidelnější činnost získal hostinský J. Kučera několik místních studentů navštěvujících vysokomýtské nabo litomyšlské gymnázium.
Mezi nimi se vůdčí postavou stal Karel Driml, syn místního odborného učitele.
Karel Driml vystudoval medicínu a později se prosadil jako autor v té době velmi úspěšných loutkových her se zdravotně výchovnou tendencí pro nejmenší diváky - např. Bacilínek, Princezna Bledule, Kněžna Kazi, Šuki a Muki, Král Asinus, Brok a Flok, Lavina (více autorů), Čínské zrcadlo. Mnohé z nich se na loutkových jevištích udržely déle než půl století.

1914 úspěšnou loutkářskou činnost studentů ukončila první světová válka.
Bibliografie:
ROPEK, Miloslav: Historie loutkového divadla Koutek loutek. (Mj. soupis členů, seznam představení, osobnosti choceňského loutkářství...) Vyd. Město Choceň, 2004, s. 111.

Mapa působení souboru - Studentské LD v hostinci U Kučerů

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':