Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Bezejména, Gymnázium

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 2012
Působení: 201x
Divadlo Bezejména -
2012 u jeho zrodu stáli Pavlína Plecitá, Jana Vrzalová a Vojtěch Lőffelmann.
V divadle hrají pouze studenti Gymnázia v Sušici. Jakmile tedy některý z členů souboru odmaturuje, v divadle končí. "Nic ale není definitivní, zvláště na divadle. Jelikož naše hry stále nabízíme, reprízujeme a zpravidla role nepřeobsazujeme, "neaktivní" členové se k nám mohou příležitostně vrátit."
Vojtěch Löffelmann se chopil iniciativy a dohodl s Gymnáziem v Sušici prostor ke zkouškám - Smetanův sál Gymnázia v Sušici. Začal se také starat o režii, scénáře a všechny provozní záležitosti.

2012 - Romeo a Julie: Alkoholický omyl; Autor námětu: William Shakespeare; Úprava a režie: Vojtěch Lőffelmann; Hudba: Vojtěch Lőffelmann; Délka: 25 min; Počet herců: devět; Premiéra: 12. 5. 2012 u příležitosti sušického Majálesu.
První hra slavila úspěch, a tak se začalo pracovat na druhé. A to byla ta chvíle, kdy se stávající členové rozhodli pro název DIVADLO BEZEJMÉNA.

2012-2013 režie Vojtěch Lőffelmann
2014 režie Tomáš Nový.

Domácí scénou Divadla Bezejména je Smetanův sál Gymnázia v Sušici. Během svého působení však divadlo hrálo i na jiných místech v Sušici. Několikrát také vyjelo do Velhartic, kde se představení uspořádala jako charitativní akce.

Další inscenace:
2012 - Autoři námětu: Jiří Žák, úprava Hana Burešová: Škola základ života, úprava, a režie Vojtěch Lőffelman; Hudba: Vojtěch Lőffelmann, Zdeněk Straka; Premiéra 7. 12. 2012. Délka: 85 min; 13 herců.

2013
Lotrando a Zubejda; Autor námětu: Zdeněk Svěrák, Karel Smyczek; úprava a režie: Vojtěch Lőffelmann; Hudba: Zdeněk Straka; Délka: 60 min; Počet herců: třináct; Premiéra: 6. 7. 2013 v rámci workshopu DRAMASTERIA.

Princezna ze mlejna; Autoři námětu: Zdeněk Troška, Vratislav Marek; Úprava a režie: Vojtěch Lőffelmann; Hudba: Zdeněk Straka, Štěpán Potužák; Délka: 30 min; Počet herců: osm; Premiéra: 27. 7. 2013 u příležitosti Otevření Ostrova Santos v Sušici

2014
William Shakespeare: Mnoho povyku pro nic; Úprava: Vojtěch Lőffelmann; Režie: Tomáš Nový; Hudba: Vojtěch Lőffelmann, Zdeněk Straka, Štěpán Potužák; Délka: 120 min; Počet herců: dvanáct; Premiéra: 17. 1. 2014.

2014
Š G: Z mého deníčku; Autoři námětu: Jiří Grossmann, Miloslav Šimek; Úprava a režie: Zdeněk Straka; Délka: 30 min; Počet herců: osm;
Premiéra: 24. 5. 2014 v rámci Sušických slavností

2015
Adéla ještě nevečeřela; Autoři námětu: Jiří Brdečka, Oldřich Lipský; Úprava a režie: Zdeněk Straka; Délka: 80 min; Počet herců: devět;
Premiéra: 10. 1. 2015 ve Smetanově sále

2014 – 2015 režie Zdeněk Straka
2015 – současnost režie Jan Krouský

Členové se specifickým významem:
Jana Vrzalová - zakladatelka, herečka
Pavlína Plecitá - zakladatelka, herečka
Vojtěch Lőffelmann - zakladatel, herec, režisér, scénárista, vedoucí souboru
Tomáš Nový - režisér, vedoucí souboru
Zdeněk Straka - hudebník, herec
Jaroslav Tatoušek - herec
Tereza Mottlová - herečka

Osoby podílející se na realizaci představení:
Andrea Pinkasová, Lucie Nová - kulisy (Romeo a Julie: Alkoholický omyl)
Bohumila Skrbková - kulisy (Škola základ života, Lotrando a Zubejda)
Klára Lőffelmannová - kulisy (Lotrando a Zubejda, Princezna ze mlejna), kostýmy (Lotrando a Zubejda)
Jana Jáchymová - kostýmy (Lotrando a Zubejda)

Mapa působení souboru - Bezejména, Gymnázium

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':