Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Sokol, též LD

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1909
Působení: 190x, 191x
TJ Sokol Dědice
1909 založena.
"Založením Sokola v Dědicích se veškerá kulturní a společenská činnost přenáší ze Slaviboru, který byl založen r. 1868 jako pokroková organizace, také do Sokola.
Slavibor se po dlouhá léta potom ruku v ruce spolu se sokoly staral o kulturu v obci. Jejich společně sehraná divadelní představení, vzájemné zapůjčování knih ze svých knihoven, společně organizované plesy, šibřinky, silvestrovské zábavy, ostatky, hodové zábavy, sportovně kulturní odpoledne a večery tvořily tehdy převážnou sportovní a kulturní činnost obce. Činnost dědického Sokola narušila zásadním způsobem doba 1. světové války, kdy muselo 74 členů postupně nastoupit na vojnu a zůstalo jich aktivních velmi málo."

Sokolovna - pro ni
1921 zakoupen Obecní hostinec.
"Na jeho zaplacení jsou vydávány úpisy, které jsou spláceny. Jsou pořádána veřejná cvičení, přednášky, večírky s programem, divadelní představení, loutkové divadlo, kabaretní představení, plesy, šibřinky – to všechno jako zdroje pro činnost tělovýchovy a na splácení dluhu na Sokolovnu."
"1923 započala plánovaná přístavba nového jeviště a cvičiště na zahradě Sokolovny. Počátkem r. 1929 bylo do Sokolovny zavedeno elektrické osvětlení a dochází k některým změnám v uspořádání místností."

1937 DrO Sokola v seznamu členských souborů ÚMDOČ.


Od 1972 přístavba sokolovny,
1976 otevření kulturního sálu.
Bibliografie:
ZPRÁVA o činnosti ÚMDOČ za rok 1937. Seznam spolků a odborů sdružených v ÚMDOČ, s. 68.

Mapa působení souboru - Sokol, též LD

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':