Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Kabaretní představení a Vestečan

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 195x
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 196x
Působení: 195x, 196x
Koncem 50. let 20. stol. začal pan Doležal vystupovat v hostinci U Klimešů s vlastním kabaretním představením.
Díky tomu vznikl v obci i taneční soubor Vestečan.

V historii na webových stránkách obce o tom píše kronikářka Blanka Pašková:

"......Jako dobrý bavič a schopný manažer si brzy mezi místními získal oblibu. Podařilo se mu dát dohromady vesteckou mládež. Nadchl ji pro tanec a nacvičoval s ní program, který byl součástí jeho kabaretního vystoupení. Když na svá představení pozval jako hosty známé umělce z Prahy, zájem diváků byl tak obrovský, že prostory hostince U Klimešů praskaly ve švech.
V té době se na okraji Vestce začala formovat vojenská posádka, která začala stavět své stabilní působiště v místech dnešního vodojemu. Vojáci byli pro nově vznikající kulturní aktivity velmi vítaní. Doplnili řady chybějících tanečníků a tvořili i hudební doprovod k nově vzniklému souboru “Vestečan“. Tančili ve Vestci v hostinci „U Klimešů“, účinkovali v Kunraticích atd. Nebylo třeba fenoménu medií, ale soubor byl brzy znám v okolních vesnicích. Bohužel, tak jak dlouhý byl pobyt pana Doležala ve Vestci, tak dlouhé bylo trvání i jmenovaného spolku."
Bibliografie:
WEBOVÉ stránky obce - historie:
http://www.vestec.cz/tanecni-soubor-vestecan-historie.html
(19. 7. 2011)

Mapa působení souboru - Kabaretní představení a Vestečan

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':