Databáze českého amatérského divadla

Soubory: poPUD

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 2010
Působení: 201x, 202x
Brno, brněnské amatérské divadlo poPUD, vedoucí Alexandr Průša.
Názvem nikoli náhodou navazuje na soubor brněnské Fakulty sociálních studií, P.U.D., ve kterém se všichni členové poznali a který také někteří zakládali.

Alexandr Průša předal své školní divadlo P.U.D. (fakulta sociálních studií MU, Brno) mladším studentům a se staršími členy souboru šel o dům dál. V podstatě doslova - divadlo poPUD má takříkajíc stálou scénu v Café Paradigma, kavárně, jež vznikla v domě bezprostředně za zmíněnou fakultou.

Bezmála 15 členů čítající soubor hraje ponejvíce ve svém domovském městě, Brně. Má za sebou i výjezdy do Liberce, Prahy, Karviné apod.

Repertoár:
triptych kratších her Slawomira Mrožka: Striptýz, r. Jakub Černík; Trosečníci, r. Alexandr Průša; Policajti, r. Alexandr Průša.
Aktovky z poPudu:
Alexandr Průša: Ponožky, r. Jan Labohý;
Alexandr Průša: Mlíko, r. Zuzana Neuvirtová;
Alexandr Průša: Dva monology, r. Jakub Černík;
Roman Vido: Až po večeři, miláčku, r. Zuzana Neuvirtová;
Alexandr Průša: Upřímná romance, r. samorežie;
Alexandr Průša: Muž pod oknem, r. Alexandr Průša;
Alexandr Průša: Vizionářka, r. Alexandr Průša;
Alexandr Průša: Malíček, r. Alexandr Průša.
Alexandr Průša, též režie: Budování kavárny aneb Neotevírací večírek,
David Drábek a Alexandr Průša: Potopa, režie Alexandr Průša

2010 - divadlo poPUD a P.U.D., Aktovky z popudu. Účast Na(ne)čisto, Liberec.

2011 - Aktovky Slawomira Mrožka: Striptýz, režie Jakub Černík; Trosečníci, režie Alexandr Průša. Účast Na(ne)čisto, Liberec; Policajti! režie Alexandr Průša a Jakub Černík. Účast: UNDERGROUND Praha, ClubWash Brno.

Počátkem roku 2013 pracuje nad autorskou hrou - Potopou, došlo na její přeobsazení a mírné přepracování.

2013 - Průša, D. Drábek a kol.: Potopa. Účast na KP Valašské křoví, Slavičín.

2013 - na motivy A. P. Čechova: 3 a 1 s Antonem Pavlovičem, r. Lukáš Jedlička. Účast na divadelníBAF!, Brno.

2014 - Divadlo poPUD, A.Long, D.Singer, J.Winfield: Romeo a Julie (v kostce). Účast na KP Valašské křoví, Slavičín - čestné uznání souboru za vynalézavé jevištní ztvárnění rozborového semináře.

2015 - Pierre-Henri Cami: Ovce v mém domě (a jiná sociální dramata), r. Zuzana Neuvirtová. Účast na KP Valašské křoví, Slavičín - čestné uznání souboru za inscenaci a cena Ivetě Urbánkové za herecký výkon v roli Moderátorky a dalších - doporučení na CP Divadelní Piknik Volyně. Účast na Na(ne)čisto, Liberec. Účast na Divadelní kontejner, Brno.

2016 - Což jsi se tak zasmušila?, r. Zuzana Neuvirtová. Účast na KP Valašské křoví, Slavičín - cena souboru za hereckou souhru, za inscenaci a za scénografii a Zuzana Neuvirtová za adaptaci a režii - doporučení k výběru na CP Divadelní Piknik Volyně 2016. Účast na CP Divadelní Piknik, Volyně - čestné uznání Divadlu poPUD za scénografii a za dramaturgii. Účast na KP Špíl-berg, Brno 2017 - doporučení na 2. místě na CP Wolkrův Prostějov. Účast na Na(ne)čisto, Liberec.

2017 - J. Cho: Archiv jazyků, r. Jiří Petrů. Účast na KP Valašské křoví, Slavičín - čestné uznání soubor za scénografii, Jiří Petrů za režii, Nikola Perlová za roli Alty a Pavel Studeník za roli Restena, cena soubor za objevnou dramaturgii a za inscenaci, Jakub Černík za roli George a Iveta Urbánková za roli Emmy - nominace na CP Divadelní Piknik Volyně. Účast na CP Diva­delní Piknik Volyně - nominace na CP Jiráskův Hronov. Účast na CP Jiráskův Hronov. Účast na KP Českolipský divadelní podzim. Účast na O Václava z Václavova.

2019 - kolektiv divadla: Happy New Year, r. Zuzana Petrů. Účast na KP Valašské křoví, Slavičín - cena Zuzaně Petrů za režii a souboru za inscenaci a za herectví - nominace na CP Divadelní Piknik Volyně. Účast na O Václava z Václavova - cena poroty souboru za adaptaci filmového scénáře, režii a herecké ztvárnění inscenace.

2020 - Penelope Skinner: Na troskách civilizace, r. Jiří Petrů. Premiéra 24. února 2020. Účast na KP Valašské křoví, Slavičín - termín přehlídky ZRUŠEN.
Bibliografie:
Web - viz www odkazy.http://popud.cz/

Související Ročníky přehlídek

Související www odkazy

Související Obrázky

Brno, Divadlo poPUD, Archiv jazyků, CP Jiráskův Hronov 2017
Brno, Divadlo poPUD, Archiv jazyků, CP Jiráskův Hronov 2017


Mapa působení souboru - poPUD

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Brno, Divadlo poPUD, Archiv jazyků, CP Jiráskův Hronov 2017
Brno, Divadlo poPUD, Archiv jazyků, CP Jiráskův Hronov 2017