Databáze českého amatérského divadla

Soubory: A.H.D.K. (AHDK) - Amatérský hudebně dramatický kroužek

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1926
Působení: 192x
A.H.D.K. (AHDK) - Amatérský hudebně dramatický kroužek

1926 - 16. 10. - zahajovací představení - K. Fořt, hudba Emilián Starý: Z českých mlýnů, fraška se zpěvy a tanci, režie a scéna Eda Kozel, též v hl. úloze krajánka Šebastiána Šafránka, dirigent Dr. J. Vajner, sbory nastudovala M. Langová. tance řídila B. Zajíčková, hráno v Divadle Na Slupi.
Spolek na plakátě dále inzeroval, že 4. 11. v sále Hlaholu zahájí "společenské reuniony s programem a tancem při orig. americkém jazz bandu".

1929 Večer aktovek - Morální komedie o žárlení, Drama v počestném domě, Reporter a Boxer = Fraška, režie Tavan, scéna Štech.
Archivy:
Národní muzeum, divadelní odd.: sbírka plakátů -
DNM P-6-A-280-b C 13661; DNM P-6-A-275 C 20238;

Související Obrázky

Praha,  A. H. D. K., Večer aktovek: Morální komedie o žárlení - Drama v počestném domě - Reporter a Boxer = Fraška - plakát, v Divadle Braník, 1929
Praha, AHDK, Z českých mlýnů, v Divadle Na Slupi - plakát, 1926


Mapa působení souboru - A.H.D.K. (AHDK) - Amatérský hudebně dramatický kroužek

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':