Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Školní soubor 1. ZDŠ

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1974
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 198x
Působení: 197x, 198x
Školní soubor 1. ZDŠ Pohádky na ruby (Lada).

Pod vedením učitelky Ilony Hrdinové se scházely děti školou povinné po vyučování v prostorách I. ZŠ (dříve Masarykových škol). Učitelka Hrdinová s nimi připravovala různá příležitostná vystoupení jak pro školu, tak pro veřejnost.

Ve školním roce 1974/1975 práce souboru vyvrcholila v uvedení Ladových Pohádek naruby, do nichž byly zapojeny desítky dětí. Pozornost diváků upoutaly dobře zvládnutým propojením textů se zpěvy.

1978 - v dubnu - B. Březovský (rodák z nedaleké Rohozné): Tajemný hrad Svojanov - hru o blízkém hradě uvedl soubor vedený Ilonou Hrdinovou na přehlídce dětských divadelních souborů v Poličce. 200 dětí s obrovským zápalem předvedlo hru se zpěvy tak, že byla skutečným uměleckým zážitkem.

1980 - na okresní přehlídce dětských divadelních kolektivů pod režijním vedením Ilony Hrdinové vystoupilo 150 dětí s hrou Tajemství zlatého klíčku - opět se zpěvy. Písně tentokrát nacvičila učitelka M.Trojáková.
Později se učitelka Ilona Hrdinová z Poličky odstěhovala (zemřel jí manžel), a tak školní soubor skončil.
Bibliografie:
MATOUŠ, Jan, ing.: Podklad pro heslo, pro DČAD březen 1914.

MÍSTOPIS českého amatérského divadla, II. díl. Praha, IPOS ARTAMA 2002, s. 186-189.

Mapa působení souboru - Školní soubor 1. ZDŠ

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':