Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Divadlo hudby a poezie Agadir

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1992
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 2007
Působení: 199x, 200x
2002 - Milena Fucimanová začala učit na Biskupském gymnáziu v Brně a Agadir, složený ze studentů BG opustil statut autorského divadla a věnuval se poezii autorů, kteří v minulém režimu nemohli publikovat nebo publikovali jen okrajově. Zároveň se formuluje velmi výrazným způsobem i hudební složka, kterou tvoří absolventi valašskoklobouckého gymnázia, kteří tak představují stabilní součást divadla. Pod záštitou P. Norberta Badala vystupuje divadlo v kapitulní síni starobrněnské baziliky. Vznikají celovečerní představení pro veřejnost. Divadlo připravilo novou dramaturgii a uvádí postupně poezii Jiřiny Axmannové, Miloně Čepelky, Karla Křepelky, Věroslava Mertla, Ivana Slavíka a Zdeňka Rotrekla, připravilo i ekumenické pásmo z děl autorů křesťanských církví. S tímto ásmem se představilo také v Itálii.
V druhé polovině devadesátých let se profil divadla Agadir opět stává divadlem autorským, ale není už studentským divadlem. Jeho členové jsou vysokoškolští studenti a absolventi vysokých škol, a divadlo přejímá Ondřej Fuciman. Zakladatelka divadla Agadir je s divadlem spojena jako textařka, dramaturgická i režijní část je v rukou Ondřeje Fucimana a Evy Strnadové. Převládá hudební složka divadla, text je svěřen jen jedné, maximálně dvěma přednášejícím. Vznikají poetická pásma:
1998 - Studna
1999 - Šmejd v alobalu a Pět oříšků pro Popelku.

2001 Ester
2006 - Denní menu. Hudba Ondřej Fuciman, Peter Múdry, Antonio Vivaldi; text Milena Fucimanová, Ladislav Jurkovič, režie Veronika Zajíčková. Účast na KP Valašské křoví, Slavičín.
2007 - Ohrožená kultura a Šípková Růženka po sto letech (představení pro děti).
2007 - Milena Fucimanová, Ladislav Jurkovič: Denní menu, r. Veronika Zajíčková. Účast na KP Valašské křoví, Slavičín - čestné uznání Divadlu AGADIR za hudební složku.
Bibliografie:
www.agadir.cz

Mapa působení souboru - Divadlo hudby a poezie Agadir

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':