Databáze českého amatérského divadla

Soubory: ZŠ, DLS PO SSM

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1979
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 198x
Působení: 197x, 198x
Dětský loutkářský kroužek PO při ZŠ Nedašov,
1979 byl vytvořen učitelkou Danou Škaroupkovou, která řadu let pracovala v divadelním souboru SZK MEZ Brumov. Radami a zkušeností jí pomohla vedoucí brumovského LS Marie Kroupová.
Přihlásilo se asi 20 dětí a tento počet se i při jejich pravidelných obměnách udržoval.
Činnost kroužku byla spojena i s výtvarnou výchovou, děti si potřebné loutky i kulisy vyráběly samy.
Do 2. poloviny 80. let připravily a zahrály cca 20 drobných hříček jako Zajíc, kohout a liška, Klim, klom, klomprdom, Kašpárkovy obrázky, O šťastné mamince, Sněhulák Pajdulák, Tetka Chřipka aj.
Představení byla určena obvykle dětem z nižších ročníků školy, z mateřských škol a hrávala se i na Dětském dnu v Nedašově. Hrálo se 6-7x ročně. Soubor se účastnil i okresní dětské loutkářské přehlídky ve Slavičíně.

Bývalí členové - např. studentky gymnázia ve Valašských Kloboukách se i po skončení školy rády do souboru vracely a pomáhaly mj. při nacvičení hříčky Tetka Chřipka.
Bibliografie:
VOTÁNEK, Jaroslav: Kronika amatérských loutkářských souborů na Gottwaldovsku. Gottwaldov, Okresní kulturní středisko 1988, s. 87-
88.

Související Organizace

Mapa působení souboru - ZŠ, DLS PO SSM

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':